Aktualności

Zbliża się III Półmaraton Dąbrowski

Zbliża się III Półmaraton Dąbrowski
1000 zawodników na start! Już 11 kwietnia br., odbędzie się III Półmaraton Dąbrowski. Półmaraton Dąbrowski to obok Półmaratonu w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim jedna z

1000 zawodników na start! Już 11 kwietnia br., odbędzie się III Półmaraton Dąbrowski.

Półmaraton Dąbrowski to obok Półmaratonu w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim jedna z czołowych imprez biegowych w województwie śląskim. Półmaraton z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników biegania. W pierwszej edycji wzięło udział 340 uczestników, rok później już 566. W tegorocznej edycji start potwierdziło już 1000 osób z całej Polski.

„To będzie prawdziwe sportowe święto w Dąbrowie Górniczej. Nasze miasto jest pełne urokliwych miejsc, w których można aktywnie spędzać czas. Dlatego też już po raz trzeci trasa półmaratonu prowadzić będzie wokół naszych Pogorii, a meta znajdować się będzie przed Halą „Centrum”. Wyróżnikiem dąbrowskiego półmaratonu bez wątpienia jest szybka, płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów i w środowisku biegaczy uchodzi ona za bardzo urokliwą. Tegoroczny bieg jest również inauguracją projektu „Dębowy Świat dla aktywnych”, którym chcemy zachęcić wszystkich do zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku właśnie w Dąbrowie Górniczej” – mówi Zbigniew Podraza, Prezydent Miasta.
sxc.husxc.hu
Uczestnicy maratonu wystartują o godz. 11:00 sprzed stadionu „PIONIER” Ujejsce przy ul. Olimpijskiej, a finiszować biegacze będą przed Halą „Centrum”. Kwadrans po starcie zawodników przy Hali „Centrum” ruszy sztafeta aktywności biznesowej, która zmierzy się z trasą liczącą 2,1 km. Pałeczka, w postaci zapisanej „Deklaracji aktywnego rozwoju Dąbrowy Górniczej”, przekazywana będzie z rąk do rąk wśród uczestników sztafety – przedstawicieli lokalnego biznesu, kultury i sportu.

„To nietuzinkowe wydarzenie stanowi symboliczny, wspólny gest współodpowiedzialności i jest wyrazem inicjatywy rozwoju sportu w naszym mieście. Działamy innowacyjnie, dlatego w tym roku chcemy również wystawić na sprzedaż prawa do nazwy Hali „Centrum”. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich by poznać jej potencjał” – powiedział Henryk Mańka, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji.

A to już wiesz?  Drugi dzień zmagań w ramach NIVEA IODA Mistrzostw Europy w Klasie Optimist

Późnym latem, także w ramach projektu „Dębowy Świat dla aktywnych” planowany jest I Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy. Oba maratony skierowane są do amatorów ruchu na świeżym powietrzu i zachęcają do aktywnego wypoczynku. Za realizację działań marketingowych związanych III Półmaratonem Dąbrowskim odpowiedzialna jest agencja Ciszewski Marketing Sportowy, która przygotowywała wycenę wraz ze strategią sprzedaży praw do nazwy Hali „Centrum”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy