Mistrzostwa w Boksie

Wyłoniono finalistów mistrzostw świata w boksie.

Wyłoniono finalistów mistrzostw świata w boksie.
W Chińskim Mianyang wyłoniono finalistów mistrzostw świata w boksie. W tym elitarnym gronie zabrakło Polaków.Najdalej - do ćwierćfinału, doszedł Krzysztof Szot, który w 1/4 finału kategorii lekkiej (60 kg) przegrał z Azerem Romalem Amanowem 17:30. Jego rywal pokonał w półfinale Włocha Domenico Valentino 29:22 i będzie walczył o złoty

W Chińskim Mianyang wyłoniono finalistów mistrzostw świata w boksie. W tym elitarnym gronie zabrakło Polaków.
Najdalej – do ćwierćfinału, doszedł Krzysztof Szot, który w 1/4 finału kategorii lekkiej (60 kg) przegrał z Azerem Romalem Amanowem 17:30. Jego rywal pokonał w półfinale Włocha Domenico Valentino 29:22 i będzie walczył o złoty medal.

Wyniki półfinałów:

waga do 48 kg:

Zhou Shi Ming (Chiny) – Szerali Dostiew (Tadżykistan) 18:13

Pal Bedak (Węgry) – Birżan Żakypow (Kazachstan) – wygrał Bedak

przez RSC w 3. rundzie

do 51 kg:

Lee Ok Sung (Korea) – Rau’shee Muhammad Warren (USA) 44:27

Andry Lafita Fernandez (Kuba) – Mirat Sarsembajew (Kazachstan) 29:16

do 54 kg:

Rustamhodza Rahimov (Niemcy) – Garry Allan Russell Jr (USA) 28:17

Guillermo Rigondeaux (Kuba) – Ali Hallab (Francja) 37:23

do 57 kg:

Aleksiej Tiszczenko (Rosja) – Simion Viorel (Rumunia) – RSC w 2.

rundzie

Aleksiej Szajdulin (Bułgaria) – Yuriolkis Gamboa Toledano (Kuba) –

RSC w 2. rundzie

do 60 kg:

Romal Amanow (Azerbejdżan) – Domenico Valentino (Włochy) 29:22

Yordanis Ugas Hernandez (Kuba) – Chabib Aliachwerdijew (Rosja) 45:22

do 64 kg:

Serik Sapijew (Kazachstan) – Emil Macarramow (Azerbejdżan) 41:23

Dilszod Machmudow (Uzbekistan) – Inocente Fiss Caraballosa (Kuba)

37:21

do 69 kg:

Mahomed Nurudinow (Białoruś) – Neil Perkins (Anglia) 33:21

Erislandi Lara Santoya (Kuba) – Bachtijar Artajew (Kazachstan) 31:22

do 75 kg:

Ismail Sillach (Ukraina) – Mohamed Hikal (Egipt) 28:22

Matwiej Korobow (Rosja) – Emilio Correa Bayeux (Kuba) 49:25

do 81 kg:

Marijo Sivolija (Chorwacja) – Artak Malumjan (Armenia) 20:10

Jerdos Dżanabergenow (Kazachstan) – Utkirbek Chajdarow

(Uzbekistan) 36:31

do 91 kg:

Jelczin Alizade (Azerbejdżan) – Jasur Matszanow (Uzbekistan) 25:19

A to już wiesz?  Nowości technologiczne adidas na Mundial 2010

Aleskander Aleksiejew (Rosja) – Alexander Povernov (Niemcy) 36:33

powyżej 91 kg:

Odlanier Solis Fuente (Kuba) – Kubrat Pulew (Bułgaria) 25:11

Roman Romanczuk (Rosja) – Roberto Cammarelle (Włochy) 34:27

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy