Aktualności

Wydarzenia sportowe w skrócie

Przedstawiciele władz światowych kolarstwa uczestniczyli w Warszawie w uroczystościach z okazji 80-lecia PZKol. Czołowych polskich kolarzy gościli prezydent Aleksander Kwaśniewski i premier Jerzy Buzek. Resort

Resort spraw wewnętrznych zapewnia, że policja jest dobrze przygotowana do zabezpieczenia porządku na stadionach podczas rozpoczynającej się 4 marca rundy rewanżowej w piłkarskich ligach.

Niemiecka firma menedżerska Global została sponsorem Piłkarskiej Autonomicznej Ligi Polskiej. Kontrakt, jak poinformował sekretarz generalny PALP Witold Knychalski, wymaga jeszcze dopracowania szczegółów.

Włoch Simone Zucchi z grupy zawodowej Atlas Lukullus Ambra wygrał szósty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Argentyny, ze startem i metą w San Luis. Jest to pierwsze zwycięstwo zawodnika polskiej grupy zawodowej w tym sezonie.

Mistrzyni Europy i zdobywczyni Pucharu Świata w biegach górskich Izabela Zatorska (Krośnianka) zwyciężyła w 25. międzynarodowym biegu na dystansie 16 km w Blażicach koło Koszyc.

Łukasz Hoły (AZS Zakopane) i Małgorzata Kukucz (KSS Kraków) zwyciężyli w równoległym slalomie gigancie – konkurencji kończącej rywalizację w Szczyrku o snowboardowy Puchar Europy Nokia 2000.

Dwóch polskich pięściarzy – Mariusz Cendrowski w wadze lekkopółśredniej i Wojciech Bartnik w ciężkiej (obaj Gwardia Wrocław) – wywalczyło do tej pory prawo startu w igrzyskach w Sydney.

Rywalem Montexu Lublin w ćwierćfinale klubowego Pucharu Europy w piłce ręcznej kobiet będzie rosyjska AKVA Wołgograd. Rosjanki zajęły drugie miejsce w grupie C Ligi Mistrzów i zgodnie z regulaminem rozgrywek zagrają ze zwycięzcą grupy D.

Reprezentanci Norwegii triumfowali w sprinterskich biegach narciarskich techniką klasyczną w Sztokholmie. Zawody zaliczane do Pucharu Świata wygrali Odd-Bjoern Hjelmeset i Bente Martinsen.

Szwedka Anja Parson triumfowała w slalomie, Austriak Georg Streitberger – w gigancie, a kombinację alpejską wygrali Kanadyjka Emily Brydon i Austriak Matthias Lenzinger w ostatnich konkurencjach mistrzostw świata juniorów w narciarstwie alpejskim.

Vince Carter – wyrastający na następcę Michaela Jordana, podczas przekazywanej na cały kraj transmisji telewizyjnej stacji NBC – w meczu z Phoenix Suns zdobył dla Toronto Raptors 51 pkt. Zespół z Kanady wygrał 103:102.

A to już wiesz?  Włochy: Justyna Kowalczyk wygrała konkurs biegów narciarskich

Obrońca Detroit Red Wings, Larry Murphy, rozegrał 1 541 mecz w NHL i wysunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Jego partner Pat Verbeek po pierwszej z dwóch asyst zaliczył tysięczny punkt w karierze.

Trzydziesty finał żeglarskich regat o Puchar Ameryki nie ma szczęścia do wiatru. W ciągu 10 dni udało się rozegrać na wodach u wybrzeży Auckland jedynie trzy wyścigi. We wszystkich zwyciężyli gospodarze – Team New Zealand, broniący trofeum.

Mistrz świata w biegu na 10 kilometrów, norweski biathlonista Frode Andresen przyznał, że w czasie zawodów naruszył przepisy. Nie grozi mu jednak odebranie tytułu.