Wiadomości branżowe

Włodarze miast z akcją społeczną Grajmy w piłkę

Włodarze miast z akcją społeczną Grajmy w piłkę
Ryszard Grobelny – Prezydent Poznania, Kazimierz Krupa – redaktor naczelny magazynu Forbes, Ireneusz Pałac – Zastępca Prezydenta Świdnicy, Grzegorz Roman – Doradca Prezydenta Wrocławia, Dariusz Ostrowski – Prezes

Ryszard Grobelny – Prezydent Poznania, Kazimierz Krupa – redaktor naczelny magazynu Forbes, Ireneusz Pałac – Zastępca Prezydenta Świdnicy, Grzegorz Roman – Doradca Prezydenta Wrocławia, Dariusz Ostrowski – Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej to tylko niektóre z ponad 300 osób, które podpisały się pod petycją akcji społecznej Grajmy w piłkę.

W dniach 29-31 maja 2012 r. odbył się w Świdnicy III Ogólnopolski Kongres Regionów. Wydarzenie zgromadziło ok. 2000 gości  reprezentujących samorząd, biznes, świat nauki i instytucje rządowe. W trakcie Kongresu odbyło się ponad 70 paneli dyskusyjnych, w tym panel akcji Grajmy w piłkę.

Podczas panelu pt.: Budowanie inicjatywy obywatelskiej w odpowiedzi na znaczące społeczne zapotrzebowanie na infrastrukturę sportową w miastach i na wsiach. Grajmy w piłkę wszędzie, grajmy często – dla siebie i by być przykładem dla innych! dyskutowano na temat dostępności boisk i zalet grania w piłkę. 

W dyskusji wzięli udział – Marek Guzowski – pomysłodawca akcji „Grajmy w piłkę” Dariusz Stachurski – Prezes KS Stal Świdnica, Waldemar Biskup – Zastępca Dyrektora Wrocławskiego Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji oraz Kamil Radomski – psycholog sportu ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Zaproszeni paneliści, reprezentujący różne sektory (klub sportowy, samorząd, świat nauki) poszukiwali wspólnie rozwiązań, które pomogłyby tworzyć nowe miejsca do gry piłkę, jak również podkreślali istotność akcji i zapotrzebowanie na tego typu działania. Po panelu wywiązała się dyskusja z przedstawicielami samorządu, która doprowadziła do zgodnego stwierdzenia, że warto poszukiwać nowych rozwiązań, umożliwiających młodzieży większy dostęp do boisk, jak również innych miejsc do gry piłkę.

W trakcie Kongresu można było również wyrazić poparcie dla akcji przez podpisanie specjalnej petycji, która była dostępna dla wszystkich na stoisku Grajmy w piłkę. Cieszyło się ono ogromną popularnością wśród mieszkańców Świdnicy, a zwłaszcza dzieci.

A to już wiesz?  Siła nabywcza Polaków - wyniki badania GfK Purchasing Power Europe 2014/2015

Swoje podpisy złożyli również przedstawiciele samorządu i mediów tacy jak Ryszard Grobelny – Prezydent Poznania, Kazimierz Krupa – redaktor naczelny magazynu Forbes, Ireneusz Pałac – Zastępca Prezydenta Świdnicy, Grzegorz Roman – Doradca Prezydenta Wrocławia, Dariusz Ostrowski – Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Łącznie pod petycją o likwidację zakazów i tworzenie nowych miejsc do gry w piłkę złożono ponad 300 podpisów. 

Organizatorzy akcji społecznej Grajmy w piłkę nie tylko zachęcają do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim do zapewnienia odpowiednich warunków dla tych, którzy chcą uprawiać ten rodzaj sportu.

Akcję poparł już Polski Komitet Olimpijski, TVP Sport, Fundacja Kultury i Sportu „Kultura i Sport dla Wszystkich”, kancelaria bnt Neupert & Partnerzy i Studio Dietetyki oraz znane osobistości świata mediów – Paweł Małaszyński, Marcin Dorociński, Bartosz Obuchowicz, Rafał Królikowski, Rafał Bryndal, Dorota Deląg, Piotr Gąsowski, Piotr Zelt, Grażyna Wolszczak, Edyta Olszówka, Stefan Szczepłek, Staszek Trzciński, Janusz Zaorski, Robert Korzeniowski i wielu innych.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy