Aktualności Zarobki sportowc

W sporcie nie ma małych pieniędzy

W sporcie nie ma małych pieniędzy
Wielu chłopców w młodym wieku marzy o karierze sportowej. Im więcej lat mamy tym bardziej dostrzegamy też cienie tej branży. Z jednej strony wielkie uwielbienie,

Wielu chłopców w młodym wieku marzy o karierze sportowej. Im więcej lat mamy tym bardziej dostrzegamy też cienie tej branży. Z jednej strony wielkie uwielbienie, wdzięczność tłumów i ogromne poparcie, ale przecież nie zawsze jest tak kolorowo.

Nie każdy sportowiec ma swoje 5 minut, ale ten, który przeżył chwile sławy, a później jego forma spadła i musiał pogodzić się z tym, że już nie jest tak dobry, a do tego ma poczucie, że zawiódł swoich kibiców, na pewno ma za sobą ciężkie chwile.

To są dwie strony medalu, o których wiele się mówi i które kojarzone są ze sportowcami, kiedy dyskutuje się o ich życiu i przebiegu kariery. Rzadko natomiast wspomina się o budżecie, jakim dysponują Ci ludzi.

Jeśli już dany człowiek kojarzony jest z jakimiś osiągnięciami, czy uważany jest za zasłużonego dla kraju to dostaje on wiele propozycji z reklam, kolorowych gazet, czy nawet telewizji. Dodając te zarobki, do wynagrodzenia, jakie otrzymuje za swoją pracę, pokazują się ogromne liczby.

Wśród najlepiej zarabiających przoduje Jerzy Dudek, którego roczne dochody osiągają nawet kwotę 12,7 mln zł, tuż za nim jest zaczynający dopiero karierę Robert Kubica, który dostaje bagatela 8 mln zł na rok., dla porównania Otylia Jędrzejczak zarabia ok. 2 mln, a Agnieszka Radwańska, najlepsza polska tenisistka prawie 440 tys. Zł
Werka

A to już wiesz?  Vattenfall oficjalnym sponsorem najważniejszego wydarzenia sportowego 2007 roku w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy