Wiadomości branżowe

Visa i Samsung przedstawiają aplikację do płatności mobilnych na Igrzyskach w Londynie

Visa i Samsung przedstawiają aplikację do płatności mobilnych na Igrzyskach w Londynie
Visa i Samsung zaprezentowały oficjalną aplikację do płatności mobilnych na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie. To pierwsza tego typu aplikacja, która umożliwia proste zakupy i gwarantuje taki sam poziom

Visa i Samsung zaprezentowały oficjalną aplikację do płatności mobilnych na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie. To pierwsza tego typu aplikacja, która umożliwia proste zakupy i gwarantuje taki sam poziom bezpieczeństwa, jak płatności kartą.

Aplikacja została zademonstrowana na stoiskach Visa oraz Samsung podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. To pierwszy krok w kierunku realizacji umowy partnerskiej między dwoma sponsorami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, która zakłada wprowadzenie mobilnych płatności zbliżeniowych.  w ramach wsparcia tak dużego wydarzenia, jakim są Igrzyska Olimpijskie.

Igrzyska w Londynie to niepowtarzalna okazja, aby pokazać przyszłe modele płatności i zapoczątkować trwałą zmianę na rynku. Nowa aplikacja do płatności mobilnych jest centralnym elementem tej strategii. Współpracujemy też z kilkoma partnerami, aby technologia płatności mobilnych trafiła w ręce konsumentów. Niedawno poinformowaliśmy o certyfikatach NFC przyznanych kilku telefonom dużych producentów, które przybliżają erę masowych, komercyjnych płatności mobilnych” , powiedziała Sandra Alzetta, dyrektor ds. innowacji w Visa Europe.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Visa nad usługą płatności mobilnych na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich Londyn 2012. Wierzymy, że ta demonstracja zachęci użytkowników do bezpiecznych i łatwych zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Jako wieloletni sponsor Igrzysk Olimpijskich i lider w dziedzinie technologii mobilnych, Samsung kładzie nacisk na zapewnienie klientom niezawodnego i komfortowego użytkowania urządzeń mobilnych podczas Igrzysk w ramach naszego partnerstwa”, powiedział DJ Lee, wiceprezes i szef zespołu ds. sprzedaży i marketingu w dziale Mobile Communications firmy Samsung.

Aplikacja wykorzystuje technologię Visa payWave, która umożliwia płatności zbliżeniowe w punkcie sprzedaży. Aby zapłacić za zakupy, klienci po prostu uruchamiają aplikację Visa, wybierają polecenie płatności i zbliżają telefon do czytnika  w punkcie sprzedaży. Aplikacja pozwala też sprawdzić historię transakcji i obejrzeć aktualne saldo konta. Dzięki wielowarstwowym zabezpieczeniom oraz niezawodnej platformie przetwarzania danych, zbliżeniowe płatności mobilne są chronione na tych samych zasadach i warunkach, które obowiązują w przypadku kart Visa.

A to już wiesz?  Sto dni samotności - pierwszy w historii start Polaka w okołoziemskich regatach Vendée Globe

Jako główny sponsor Igrzysk Olimpijskich od ponad 25 lat i Igrzysk Paraolimpijskich od 2002 roku, Visa zarządza całą infrastrukturą i siecią systemu płatności w obiektach olimpijskich. Podczas londyńskich igrzysk w 2012 roku w obiektach olimpijskich i paraolimpijskich zostanie zainstalowanych ponad 3000 bezkontaktowych terminali, które będą demonstrować technologie oraz płatności mobilne.

Od 2002 roku Visa Europe sponsoruje ruch olimpijski i paraolimpijski poprzez wspieranie wielu sportowców. W przypadku Igrzysk Londyn 2012 Visa sponsoruje 21 zawodników z 10 europejskich krajów w ramach programu Team Visa. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy