Wiadomości branżowe

VI runda SuperOES już w sobotę na Torze Poznań

VI runda SuperOES już w sobotę na Torze Poznań
W najbliższą sobotę - 19 listopada 2011 na Torze Poznań odbędzie się kolejna, już szósta w tym roku, impreza SuperOES. Jest ona otwarta dla wszystkich pasjonatów sportów motorowych. Aby spróbować swoich sił w

W najbliższą sobotę – 19 listopada 2011 na Torze Poznań odbędzie się kolejna, już szósta w tym roku, impreza SuperOES. Jest ona otwarta dla wszystkich pasjonatów sportów motorowych. Aby spróbować swoich sił w rywalizacji z najlepszymi, należy mieć ważne prawo jazdy i sprawne technicznie auto.

Organizatorem SuperOESu jest Automobilklub Wielkopolski. Uczestnicy będą walczyli o miano najlepszego zawodnika w 6 klasach, do których przydział zależeć będzie od pojemności silnika auta oraz rodzaju napędu. Do startu, w minionej V rundzie, zgłosiło się aż 144 kierowców chcących spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. Po przejechaniu odcinków testowych uczestnicy wzięli udział w odprawie, a następnie ruszyli do walki o miano najszybszego w swojej klasie.

W klasyfikacji generalnej zawodów prowadzi kierowca BMW M3 – Jacek Sobczak jego czas to 17:36.81. Na drugim miejscu uplasował się Waldemar Balcerek jadący Mitsubishi EVO – ze stratą 8 sekund do lidera. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Piotr Szwankowski, kierowca Subaru Impreza, od pierwszego miejsca dzieli go blisko 21 sekund.

Moim celem nie jest wygrana, tym bardziej jestem trochę zaskoczony, że obecnie prowadzę w klasyfikacji – mówi lider klasyfikacji generalnej, Jacek Sobczak.  – Moje auto ma napęd na jedną oś, więc już na starcie jestem na nieco gorszej pozycji. Motoryzacją interesuję się już od dawna, mam sukcesy w drifcie, a obecnie prowadzę firmę zajmującą się przygotowywaniem aut do sportu – można wiec powiedzieć, że udało mi się pogodzić życie zawodowe i swoją pasję. Wszystkim jeszcze  niezdecydowanym polecam SuperOESy, Tor Poznań to bez wątpienia najlepszy obiekt w kraju, a dzięki tej serii zawodów każdy ma możliwość spróbować na nim swoich sił. Aby wziąć udział nie trzeba mieć super samochodu – trasa jest zróżnicowana, oczywiście są odcinki gdzie najważniejsza jest szybkość, ale są też miejsca gdzie niezbędna jest technika, a momentami odwaga.

Uczestnikiem imprezy może być każdy, kto posiada aktualne prawo jazdy i samochód z ważnym dowodem rejestracyjnym. Dodatkowym wymogiem bezpieczeństwa uprawniającym do startu jest posiadanie kasku. Organizatorzy zalecają uczestnictwo pilota, a koszt udziału w zmaganiach dla zawodników niezrzeszonych w Automobilkubie Wielkopolskim to 110 złotych. Zgłoszenia na zawody możliwe są jeszcze, w dniu imprezy, na Torze Poznań.

A to już wiesz?  Bieg uwalnia od stresu

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, m.bils[email protected]

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy