Aktualności

Trzy medale dla GrekĂłw podczas NIVEA IODA Mistrzostwa Europy w Klasie Optimist

Trzy medale dla GrekĂłw podczas NIVEA IODA Mistrzostwa Europy w Klasie Optimist
Zakończyły się trwające od ubiegłego piątku NIVEA IODA Mistrzostwa Europy w Klasie Optimist w Kamieniu Pomorskim. Wśród 247 zawodników z 42 krajów najlepsi okazali się

Zakończyły się trwające od ubiegłego piątku NIVEA IODA Mistrzostwa Europy w Klasie Optimist w Kamieniu Pomorskim. Wśród 247 zawodników z 42 krajów najlepsi okazali się Grecy, którzy zdobyli aż 3 medale. Największą gwiazdą regat została najlepsza z dziewcząt, Francesca Russo Cirillo.

Włoszka zdobyła ponad dwukrotnie mniej punktów karnych niż zdobywczyni srebrnego medalu Greczynka Evangelia Drougką. Brązowy medal zawiśnie na szyi pochodzącej z Hiszpanii Paula Barcelo.

Pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Konstantinos Oikonomidis, tuż za nim uplasował się Grigorios Mazarakis. Brązowy medal zawiśnie na szyi Węgra Loranta Pecha.

„NIVEA IODA Mistrzostwa Europy w Klasie Optimist w Kamieniu Pomorskim zostały zorganizowane wręcz w modelowy sposób. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania organizatorów. Również członkowie teamów narodowych wyrażają się niezwykle pochlebnie o tegorocznych mistrzostwach. Wszyscy jesteśmy urzeczeni gościnnością mieszkańców Kamienia Pomorskiego”, powiedział Juhani Soini, wiceprezydent IODA na Europę.

Polacy nie wytrzymali presji psychicznej. Chociaż po pierwszych nieudanych startach wyraźnie odbili w górę, to jednak zbyt mała liczba wyścigów nie pozwoliła im znacząco poprawić wyniku. Ostatecznie znaleźli się poza pierwszą dziesiątką. Najwyższą lokatę wśród dziewcząt zajęła Zuzanna Rybicka z 15. miejscem oraz Damian Jaskólski, który uplasował się na 41. pozycji.

„Nasi zawodnicy byli świetnie przygotowani kondycyjnie. Zamierzamy włączyć w prace zespołu treningowego psychologa, z którego pomocy korzystają nawet zawodowi, dorośli sportowcy”, powiedział Marek Karbowski z NIVEA Team Poland, polskiej reprezentacji narodowej.

http://media.ciszewskipr.pl/pr/165301/trzy-medale-dla-grekow-podczas-nivea-ioda-mistrzostwa-europy-w-klasie-optimist

A to już wiesz?  Nike+ Kinect Training

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy