Wiadomości branżowe

Szansa na przygodę życia – Samsung umożliwia dzieciom bieg w sztafecie olimpijskiej w Innsbrucku

Szansa na przygodę życia – Samsung umożliwia dzieciom bieg w sztafecie olimpijskiej w Innsbrucku
W dniach 13-22 stycznia 2012 roku w austriackim Innsbrucku odbędą się pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Jako oficjalny partner olimpiady firma Samsung umożliwiła dzieciom z Polski uczestnictwo w sztafecie – biegu z ogniem

012 roku w austriackim Innsbrucku odbędą się pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Jako oficjalny partner olimpiady firma Samsung umożliwiła dzieciom z Polski uczestnictwo w sztafecie – biegu z ogniem olimpijskim.

Bieg w sztafecie to dla młodych miłośników sportu szansa na fascynującą przygodę życia. To także okazja do poczucia niezapomnianej atmosfery sportowej rywalizacji panującej na igrzyskach. Biegnąc z ogniem olimpijskim, dzieci z Polski razem z 012 biegaczami z innych krajów podtrzymają kultywowaną od lat tradycję olimpijską.

Stało się to możliwe dzięki, konkursowi zorganizowanemu przez oficjalnego partnera igrzysk firmę Samsung. Do udziału w akcji „It’s your future be part of it” zaproszono 20 tysięcy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z całej Polski. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu hasła dla reprezentacji Polski na pierwsze 012. Spośród wielu szkół, które odpowiedziały wybrano 24 najciekawsze hasła. W każdej z 24 szkół zorganizowano dzień olimpijski – dzieci uczestniczyły w prelekcji i brały udział w jednej z dyscyplin olimpijskich biegu na 60m dla chłopców i dziewcząt. Wśród startujących wyłoniono 48 zwycięzców, którzy w nagrodę pobiegną w sztafecie z pochodnią olimpijską!  

Zwycięskim hasłem, które będzie przyświecać polskiej reprezentacji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku będzie – Młodzi wśród najlepszych, najlepsi wśród młodych – wymyślone przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie.

Ogień olimpijski jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych symboli sportowych. Umożliwiając dzieciom udział w sztafecie, chcemy obudzić w nich ducha sportowej rywalizacji oraz zachęcić do  zaangażowania i wspólnego przeżywania niezwykłego wydarzenia, jakim są igrzyska olimpijskie –- mówi Kyung Sik Choi, prezes Samsung Electronics Polska.

Do akcji przyłączyli się znani sportowcy: Leszek Blanik – gimnastyk, medalista olimpijski, mistrz świata i Europy, a także Katarzyna Bachleda-Curuś – polska łyżwiarka szybka trzykrotna olimpijka.  Swoimi osiągnięciami chcą promować sport wśród najmłodszych, a także inspirować ich do rozpoczęcia kariery sportowej. Patronat nad Polską Sztafetą przed pierwszymi 012 objął Polski Komitet Olimpijski.

A to już wiesz?  Finał Energa Basket Cup odbędzie się w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy