Rower

Sport w domu

Czy można uprawiać jakiś sport w domowym zaciszu, bez wychodzenia na siłownie, basen czy ścieżkę do biegania? Jak najbardziej. W domu można wykonywać wiele ćwiczeń. Są to zarówno te, które wykonujemy bez sprzętu, i te, przy których możemy wykorzystać sprzęt, jaki posiadamy.

W domu możemy robić przysiady, skłony, wykonywać szereg ćwiczeń na kręgosłup, ćwiczeń usprawniających nasze mięśnie. Musimy tylko zadbać o to, aby mieć nieco miejsca do wykonania ćwiczeń. Najlepszy byłby dywan na podłodze czy wykładzina. Jednak nie taki dywan, który się ślizga, wtedy bezpieczniej jest taki dywan zwinąć i ćwiczyć na podłodze.
W domu można także ćwiczyć przy muzyce. Kobiety bardzo lubią aerobik, w którym wykonują rytmiczne ćwiczenia w rytm muzyki. Inni wolą jogę czy inne ćwiczenia związane z medytacją, jednak takie ćwiczenia czasami nie mają wiele ze sportem.

Kiedy człowiek ćwiczy, męczy się. Jest to naturalne. Jeżeli ćwiczysz w domu, nie musisz używać dezodorantu, tylko pozwolić na wypocenie się – przecież w każdej chwili możesz wziąć prysznic.

Do ćwiczeń możemy także używać sprzętu, jeśli mamy w domu taki.Np. Jeżeli mamy rowerek stacjonarny, ćwiczmy regularnie. Kiedy wiosną wyjdziemy na ścieżkę rowerową naszym rowerem, będzie nam już o wiele łatwiej.

Jeżeli masz ciężarki, ćwicz. Hulajhop? Skakanka? Czemu nie. To naprawdę także sposób na spalenie kalorii. Jednak ważne są też inne ćwiczenia. Staraj się wykonywać różne, tak, abyś był sprawny cały.

hastagi na stronie:

#sport w domu #sporty w domu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy