Śladami Kapitana Cooka – Farma Cape Kidnappers

Śladami Kapitana Cooka – Farma Cape Kidnappers
Gra w golfa staje się coraz powszechniejsza, a jej zwolennicy przekonują, że nie jest sportem tylko dla najbogatszych. Jednakże jakość, klasa i ceny najciekawszych kurortów

Gra w golfa staje się coraz powszechniejsza, a jej zwolennicy przekonują, że nie jest sportem tylko dla najbogatszych. Jednakże jakość, klasa i ceny najciekawszych kurortów oraz pól golfowych na świecie skłaniają do innych wniosków. O Cape Kidnappers, określonym przez Daily Telegraph jako najlepsze pole golfowe świata można przeczytać w kolejnym numerze Milesaway Travel.
Zatoka Cape Kidnappers u wybrzeży Nowej Zelandii została odkryta przez załogę pod dowództwem kapitana Jamesa Cooka. Opisane przez słynnego odkrywcę strome białe klify przylądka i zatoki stanowią dziś naturalną granicę pola golfowego, będącego częścią ekskluzywnego ośrodka farmy Cape Kidnappers. Wrażenia towarzyszące niegdyś odkrywcom, dzisiaj towarzyszą wielbicielom gry w golfa przybywającym do Nowej Zelandii z całego świata.
„Wyjątkowy obiekt ma na swoim koncie wiele nagród i dowodów uznania. W 2011 roku „Daily Telegraph” nazwał Cape Kidnappers najlepszym polem golfowym świata, a dziennikarze sportowi i znane gwiazdy tej dyscypliny prześcigają się nawzajem w zachwytach nad projektem i bajkową lokalizacją obiektu. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że ostatni dołek znajduje się nad samym brzegiem urwistego zbocza wpadającego do Pacyfiku, a dojście do niego przypomina spacer po krawędzi Ziemi” – mówi Barbara Włoch, redaktorka Milesaway Travel.
Farma Cape Kidnappers jest jednym z najbardziej niezwykłych ośrodków na świecie rekomendowanym przez sieć Relais & Chateaux. Został utworzony na czynnej owczej farmie o powierzchni 6000 akrów i słynie przede wszystkim z przepięknej lokalizacji nad brzegiem oceanu oraz znakomitych nowozelandzkich winnic. Ten niezwykły ośrodek składa się z 24 pokoi i apartamentów typu suite oraz oddzielnego „Domu Właściciela” (Owner’s Cottage) z czterema sypialniami i ogromnym kamiennym tarasem. Każdy pokój jest inny, ale wszystkie łączy ciepły styl rustykalny. Architektura typowa dla wiejskiej farmy gwarantuje przytulną, domową atmosferę. Bardzo przestronne i jasne wnętrza, naturalne materiały i tkaniny, jak wełna, wiklina, rattan doskonale komponują się z ciemnymi tonacjami nowoczesnych drewnianych mebli.
Więcej informacji o Cape Kidnappers w kolejnym numerze „Milesaway Travel”. Więcej informacji i inspiracji na stronie www.milesawaytravel.pl.
Informacje o Milesaway Travel
Milesaway Travel to pierwszy na polskim rynku prestiżowy magazyn o podróżach. To wyjątkowy przewodnik po luksusowych destynacjach, ekskluzywnych wyprawach i usługach concierge. Kwartalnik Milesaway Travel przedstawia wyłącznie godne odwiedzenia miejsca i usługi. To nietypowy informator edukacyjny, tworzony przez ludzi, którzy na własne oczy widzieli prezentowane na łamach magazynu miejsca oraz testowali opisywane tam hotele i restauracje.
Więcej informacji na temat magazynu znaleźć można na www.milesawaytravel.pl
Informacje o Milesaway
Biuro podróży Milesaway zajmuje się kompleksową organizacją luksusowych podróży. Posiada szeroką ofertę hoteli i resortów niedostępnych w biurach skoncentrowanych na organizacji masowego wypoczynku. Zapewnia ekskluzywne transfery lotnicze i naziemne oraz gwarantuje podróż z prywatnym pilotem lub przewodnikiem, opieką dla dziecka oraz osobistym concierge. Każdy z oferowanych obiektów podlega indywidualnej ocenie według kryteriów programu milesaway value®. Misją Milesaway jest tworzenie ofert na miarę potrzeb i oczekiwań osób zainteresowanych spędzeniem wakacji w wyjątkowym, luksusowym miejscu.
Więcej informacji na temat biura podróży znaleźć można na www.milesaway.pl

A to już wiesz?  Szansa na przygodę życia – Samsung umożliwia dzieciom bieg w sztafecie olimpijskiej w Innsbrucku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy