Samsung Athletic Cup 2011 – zawody regionalne w Łodzi zakończone

Samsung Athletic Cup 2011 – zawody regionalne w Łodzi zakończone
Ponad 500 młodziczek i młodzików walczyło w czwartek, 2 czerwca br., na stadionie AZS o zwycięstwo w eliminacjach do finału Samsung Athletic Cup 2011. Łódzki

Ponad 500 młodziczek i młodzików walczyło w czwartek, 2 czerwca br., na stadionie AZS o zwycięstwo w eliminacjach do finału Samsung Athletic Cup 2011. Łódzki mityng był kolejną eliminacją z serii 16 regionalnych eliminacji w ósmej edycji profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Zwycięzcy eliminacji zmierzą się z reprezentantami z innych regionów 12 czerwca br. w Krakowie podczas finału Samsung Athletic Cup 2011.

W czwartek, 2 czerwca br., na stadionie AZS w Łodzi odbyły się kolejne eliminacje do ogólnopolskiego cyklu zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży – Samsung Athletic Cup 2011. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż.

Doskonały wynik w biegu na 100 m osiągnęła Katarzyna Flis, która zdeklasowała rywalki, osiągając czas 12,82 sekund. Szczególne wyróżnienie należy się również Natalii Gryś, która wygrała skok w dal z wynikiem 5,01 m. Na bardzo wysokim poziomie przebiegała również rywalizacja w konkurencjach męskich. Na szczególne uznanie zasługuje wynik w biegu na 300 m Cezarego Wojdego – 37,02 sekund. Bieg na 1000 m wygrał Jakub Bałdyka z czasem 2:50:68 sekund. Na cykl mityngów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup 2011 składa się 16 eliminacji regionalnych. Zmagania zwycięzców zawodów lokalnych będzie można podziwiać 12 czerwca br. w Krakowie w trakcie finału Samsung Athletic Cup.

Młodym sportowcom, rywalizującym w zawodach kibicował tegoroczny ambasador projektu – Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż. Ambasadorką ósmej edycji Samsung Athletic Cup jest również Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005.

Głównym celem zawodów, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych, utalentowanych sportowców i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Samsung Athletic Cup promuje również aktywny styl życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

A to już wiesz?  Przygotuj się z Ryszardem Szurkowskim do Tour de Pologne Amatorów

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.sport.samsung.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy