Samsung Athletic Cup 2011 Białostocki mityng

Samsung Athletic Cup 2011 Białostocki mityng
Ponad 700 młodziczek i młodzików walczyło w sobotę, 4 czerwca br., na Stadionie Zwierzyniec o zwycięstwo w eliminacjach do finału Samsung Athletic Cup 2011. Białostocki

Ponad 700 młodziczek i młodzików walczyło w sobotę, 4 czerwca br., na Stadionie Zwierzyniec o zwycięstwo w eliminacjach do finału Samsung Athletic Cup 2011. Białostocki mityng był kolejną eliminacją z serii 16 regionalnych eliminacji w ósmej edycji profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Zwycięzcy eliminacji zmierzą się z reprezentantami z innych regionów 12 czerwca br. w Krakowie podczas finału Samsung Athletic Cup 2011.

W sobotę, 4 czerwca br., na Stadionie Zwierzyniec w Białymstoku odbyły się kolejne eliminacje do ogólnopolskiego cyklu zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży – Samsung Athletic Cup 2011. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż.

Doskonały wynik w biegu na 100 m osiągnęła Justyna Postołowicz, która zdeklasowała rywalki, osiągając czas 12,93 sekund. Szczególne wyróżnienie należy się również Klaudia Brodowska, która wygrała skok wzwyż z wynikiem 1,55 m. Na bardzo wysokim poziomie przebiegała również rywalizacja w konkurencjach męskich. Na szczególne uznanie zasługuje wynik w biegu na 100 m Przemysława Oleszczyńskiego – 12,19 sekund. Bieg na 1000 m wygrał Michał Sobolewski z czasem 2:45:13 sekund. Na cykl mityngów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup 2011 składa się 16 eliminacji regionalnych. Zmagania zwycięzców zawodów lokalnych będzie można podziwiać 12 czerwca br. w Krakowie w trakcie finału Samsung Athletic Cup.

Młodym sportowcom, rywalizującym w zawodach kibicowała tegoroczna ambasadorka projektu Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005. Ambasadorem ósmej edycji Samsung Athletic Cup jest również polski lekkoatleta Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż.

Głównym celem zawodów, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych, utalentowanych sportowców i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Samsung Athletic Cup promuje również aktywny styl życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

A to już wiesz?  Półfinały szczypiornistów

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.sport.samsung.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy