Wiadomości branżowe

Przygotowania do EURO2012 – przystanek Poznań

Przygotowania do EURO2012 – przystanek Poznań
Już 15 listopada piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Węgrami na stadionie miejskim w Poznaniu. Po meczu z Włochami będzie to ostatni sprawdzian biało-czerwonych w tym roku. EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami, w jakiej kondycji

Już 15 listopada piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Węgrami na stadionie miejskim w Poznaniu. Po meczu z Włochami będzie to ostatni sprawdzian biało-czerwonych w tym roku. EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami, w jakiej kondycji jest nasza reprezentacja? Wszystkie wątpliwości powinny zostać rozwiane podczas najbliższych spotkań.

Sparing Polski i Węgier już niebawem, lecz wpierw czeka nas potyczka z Włochami należą oni do ścisłej czołówki na piłkarskiej mapie świata. Dlatego sparing z tak mocnym przeciwnikiem powinien przynieść wiele odpowiedzi na pytania o stan przygotowań naszej reprezentacji do EURO 2012.

Węgry to bardzo ciekawy przeciwnik, ponieważ mecze naszej drużyny narodowej z Madziarami, zawsze są trudne do przewidzenia. Bezbramkowe remisy po brutalnej grze, punkty na wagę Mistrzostw Europy, historia Polsko-Węgierskiej rywalizacji jest bardzo ciekawa. Ostatnie spotkanie w 2007 roku w Łodzi, zakończyło się wygraną gości 0:1. Bilans spotkań, jest niestety korzystny dla Węgrów – z 31 spotkań wygrali 20, Polacy 7. W strzelonych golach ogromna różnica, 86 do 37 także dla Węgrów. Nie bez znaczenia jest różnica 43 miejsc, dzieląca oba zespoły w rankingu FIFA – wyżej są goście nadchodzącego w Poznaniu spotkania. Z jednej strony to efekt dobrej i systematycznej gry, drużyny składającej się z graczy o silnej pozycji w zachodnich klubach. Z drugiej strony, będziemy podejmować drużynę, która może być rozgoryczona brakiem awansu do UEFA EURO 2012.

– Polska reprezentacja grała dotychczas z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Występ z Węgrami służy z pewnością temu, by podbudować morale w zespole. Obstawiam wynik 2:0 dla naszej kadry. Liczę też na kibiców. Mamy piękną jesień, więc powinni tłumnie przyjść na stadion  – mówi Mezo, poznański raper, ambasador Poznania na EURO 2012.

Istotną kwestią są też sprawy administracyjne, czyli organizacja spotkania w Poznaniu. Bilety można nabyć już za 40 zł. Pozostałe wejściówki w cenach 80 zł i 120 zł. Oczywiście w przypadku chęci spędzania rodzinnie czasu na meczu reprezentacji, będą obowiązywać różnego rodzaju zniżki. Rodzice lub opiekunowie z dziećmi, za swoje pociechy do 12 roku życia, będą płacić jedynie złotówkę. Co ciekawe, PZPN postarał się także o opis konfiguracji rodzic – dziecko, dlatego bilety będą dostępne jedynie w schematach: 1 rodzic + 1 dziecko, 1 rodzic + 2 dzieci, 2 rodziców + 1 dziecko, 2 rodziców + 2 dzieci. Osoby powyżej 60 roku życia posiadają 50% zniżkę na wszystkie kategorie cenowe. Warto wspomnieć, że kobiety do aktywnego kibicowania przy ul. Bułgarskiej ma zachęcić 25% zniżka. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły zakupić bilety za 60 zł, a opiekun takiej osoby wejdzie za 1 zł.

A to już wiesz?  „1920 Bitwa Warszawska” i efekty specjalne

Mecze w Poznaniu zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem – frekwencja wynosiła  średnio 60%. Pozostaje tylko nadzieja, że czynniki, takie jak forma drużyn i pogoda, przyczynią się do widowiskowej, odważnej, pełnej zaangażowania gry.

Pamiętajmy, że mecz Polska – Węgry to ważny wskaźnik kondycji naszej drużyny przed EURO 2012 – największego wydarzenia sportowo-kulturowego, jakie kiedykolwiek miało miejsce w naszym kraju. To szansa nie tylko dla naszych zawodników na ogromny sukces, ale także dla miast, regionów, miejsc i obiektów, które na różnych płaszczyznach będą odnosić sukces, stawiając na zdrową współpracę i wsparcie organizacyjne. Ducha przygotowań, jak i odpowiednie podejścia do EURO 2012 oddaje oficjalne hasło promujące EURO 2012: „Razem tworzymy przyszłość”.

 

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy