Wiadomości branżowe

Przedstawiono Tour de Pologne Amatorów

Przedstawiono Tour de Pologne Amatorów
W  Banku BGŻ  odbyła się konferencja prasowa poświęcona Tour de Pologne Amatorów. Już po raz trzeci ta wspaniała impreza towarzyszyć będzie zawodowemu  Tour de Pologne UCI World Tour.W konferencji udział wzieli: Piotr Klementowski -

W  Banku BGŻ  odbyła się konferencja prasowa poświęcona Tour de Pologne Amatorów. Już po raz trzeci ta wspaniała impreza towarzyszyć będzie zawodowemu  Tour de Pologne UCI World Tour.

W konferencji udział wzieli: Piotr Klementowski – Doradca Prezydenta Miasta Jelenia Góra, Edward Kuchta – Vice Prezes Zarządu właściciela marki BUKOVINA Terma Hotel SPA, Rafał Jurkowlaniec – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Geert Embrechts – Pierwszy Wiceprezes Zarządu Banku BGŻ, Małgorzata Zdzienicka-Grabarz – Dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu Banku BGŻ, Ewa Błaszczyk – Prezes Fundacji „Akogo?”, Waldemar Błaszczyk – aktor, ambasador wspierający akcję Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Czesław Lang – Dyrektor Generalny Lang Team.

W tym roku Tour de Pologne Amatorów będzie miał aż dwa wyścigi. Niezwykłe zainteresowanie sympatyków kolarstwa – skłoniło Bank BGŻ i Lang Team – do tego, aby dodać jeszcze jeden dzień ścigania w fantastycznej oprawie rodem z Tour de Pologne. Z tego powodu, w tym roku spotkamy się w Jeleniej Górze i BUKOVINIE Terma Hotel Spa.

– Jestem szczęśliwy, że tak to się rozwija. Chciałem pokazać wszystkim czym jest kolarstwo. Namówić, do uczestniczenia w tym fantastycznym wyścigu, nie biernie, a czynnie. Każdy kto wsiądzie na rower i wystartuje, poczuje co to za sport, jak wiele wyrzeczeń wymaga, a przy tym jak piękne emocje sobą wzbudza i niesie. Dziękuję sponsorom, mediom i kibicom, dzięki którym możemy to przeżyć – powiedział Czesław Lang.

10 lipca amatorzy wystartują w Jeleniej Górze. Pokonają fragment trasy, którą później pojadą zawodowcy. Dla miłośników kolarstwa szosowego będzie to wspaniała okazja, aby poczuć się jak profesjonalista i przejechać w szpalerze kibiców na kultowym podjeździe Orlinek. Start i meta znajdują się w centrum Jeleniej Góry.

Drugi wyścig odbędzie się na doskonale wszystkim znanej rundzie wokół Bukowiny Tatrzańskiej, ze startem i metą przy BUKOVINA Terma Hotel Spa. Dla tych, którzy brali udział w poprzednich edycjach, będzie to okazja, aby poprawić swoje osiągnięcia. Dla debiutantów – wyzwanie, aby pokonać najcięższą rundę wyścigu, w przepięknej scenerii, z takimi podjazdami jak Ząb, Bustryk czy Gliczarów.

A to już wiesz?  Carrefour otwiera nowy hipermarket w Pile i inwestuje w swoje placówki handlowe

Banku BGŻ jest sponsorem tej imprezy od pierwszej edycji. W tym roku ufundował specjalną nagrodę dla zwycięzców Tour de Pologne Amatorów. Jest nią udział w pierwszych amatorskich szosowych Mistrzostwach Świata w Limburgii w Holandii. Odbędą się one  na trasie, na której  kilka dni później o tęczową koszulkę będą walczyć zawodowi kolarze.

– Kocham rower, wszyscy tutaj kochamy. Wspieramy kolarstwo zarówno zawodowe, jak i na poziomie amatorskim. Nadal będziemy inwestować w kolarstwo, aby promować ten wspaniały sport – powiedział Geert Embrechts, który przyznał, że do pracy dojeżdża rowerem.

Warto zaznaczyć, że każdy kto wystartuje w Tour de Pologne Amatorów wspiera Fundację „Akogo?”, która pomaga dzieciom w śpiączce.  – To jest niezwykle miłe uczucie. Zazwyczaj dostajemy coś raz i na tym koniec. Tutaj po raz trzeci mamy wsparcie Czesława Langa i innych osób. Dziękujemy wam ogromnie – powiedziała Ewa Błaszczyk.

Regulamin imprezy oraz szczegółowe informacje, znajdują się na oficjalnej stronie wyścigu www.tourdepologneamatorow.pl. Zgłoszenia do startu już trwają. Nie przegap okazji zapisz się już dziś!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy