Wiadomości branżowe

Poznań gospodarzem „GAC WORLD TOUR – POLISH OPEN 2012” – prestiżowych zawodów tenisa stołowego rangi ITTF PRO TOUR

Poznań gospodarzem „GAC WORLD TOUR – POLISH OPEN 2012” – prestiżowych zawodów tenisa stołowego rangi ITTF PRO TOUR
Decyzję o przyznaniu stolicy Wielopolski tej imprezy sportowej podjął Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Przyszłoroczne zawody odbędą się w dniach 7-11 listopada 2012 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

012 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym są imprezą cykliczną, organizowaną raz w roku. Jest to największa i najważniejsza impreza sportowa w corocznym kalendarzu imprez Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Od roku 1997 impreza ta jest umieszczona w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) w ramach cyklu profesjonalnych turniejów tenisa stołowego organizowanych pod nazwą ITTF PRO TOUR, a w roku 2012 GAC WORLD TOUR. Turnieje tego cyklu gromadzą najlepszych zawodników z całego świata walczących o punkty w rankingu ITTF oraz gratyfikacje finansowe. Pod względem prestiżu impreza w Polsce należy do największych i najważniejszych w całym cyklu. W roku 2012 organizowane przez nas zawody będą ostatnimi w cyklu przed turniejem finałowym, a dodatkowo rozegranymi bezpośrednio po podobnych zawodach w Niemczech, co stwarza bardzo dużą szansę na start całej światowej czołówki tenisistów stołowych.

Na cykl zawodów ITTF PRO TOUR składa się 15 turniejów na całym świecie oraz turniej finałowy.

Ogromnie się cieszymy, iż to Poznań będzie miejscem organizacji Międzynarodowych MP w tenisie stołowym “GAC WORLD TOUR – POLISH OPEN 2012“. Ta prestiżowa impreza to ogromnie wyróżnienie a zarazem promocja tej dyscypliny sportowej. Jestem przekonany, iż stolica Wielkopolski jest bardzo dobrym miejscem do przeprowadzenie tych zawodów i będziemy mieć święto tenisa stołowego w 2012 roku właśnie w Poznaniu – powiedział Ryszard Weisbrodt Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Organizacja tak prestiżowych zawodów w naszym mieście, to kolejny dowód, że Miasto Poznań stawia na sport. Po wielu latach tenis stołowy wraca na sportową mapę Poznania z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), to doskonałe miejsce na organizację imprez sportowych. Takimi przykładami było zorganizowane w lutym br. III Halowe MŚ w hokeju na trawie, a za kilka dni rozpoczynają się tam Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody Cavaliada – mówi Ewa Bąk Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

A to już wiesz?  Karolina dwa razy w dziesiątce

Ostatnia dużą imprezą tenisa stołowego jaka miała miejsce w Poznaniu były Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbyły się w 1980 w hali Arena. To właśnie w stolicy Wielkopolski rozbłysły późniejsze gwiazdy Jana Ove Waldnera i Joergena Persona oraz
w 1984 roku Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, w których grał m.in. Andrzej Grubba.

Już teraz wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportowej zapraszamy na MTP, aby podziwiać najlepszych zawodników za całego świata!

 

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy