Piłka nożna

Poznajmy zagranicznych kibiców jeszcze przed EURO 2012!

Poznajmy zagranicznych kibiców jeszcze przed EURO 2012!
Poznajmy zagranicznych kibiców jeszcze przed EURO 2012! 18 stycznia 2012 12:36 Ilu kibiców zagranicznych przyjedzie do Polski na EURO 2012? Jaką kwotę chcą przeznaczyć na

Poznajmy zagranicznych kibiców jeszcze przed EURO 2012!

18 stycznia 2012 12:36

Ilu kibiców zagranicznych przyjedzie do Polski na EURO 2012? Jaką kwotę chcą przeznaczyć na opłacenie noclegów? W jaki sposób zamierzają się przemieszczać? Jak długo przed rozpoczęciem meczu pojawią się na stadionie? Czego oczekują od Stref Kibica i serwisu w Polsce? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas warsztatów, zorganizowanych przez spółkę PL.2012 we współpracy z Miastami Gospodarzami. Wezmą w nich udział kibice z Rosji, Czech, Irlandii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i przedstawiciele europejskiej federacji kibiców FSE (Football Supporters Europe). Podczas warsztatów goście uzyskają kompleksową wiedzę na temat przygotowań do Turnieju w Miastach Gospodarzach oraz oferty Polski na Euro 2012 dla wszystkich, którzy wybierają się na Mistrzostwa

Podczas warsztatów nie tylko kibice będą odpowiadać na pytania – przedstawiciele PL.2012 i Miast Gospodarzy przekażą im kompleksowe informacje na temat stadionów, stref kibica, zakwaterowania, transportu, opieki medycznej i konsularnej, bezpieczeństwa, a także atrakcji turystycznych. Po zakończeniu warsztatów w każdym z Miast Gospodarzy zostanie zorganizowany objazd po mieście, podczas którego kibice będą mogli poznać wszystkie kluczowe z punktu widzenia organizacji Turnieju punkty: stadiony, dworce, lotniska, Strefy Kibica, atrakcje turystyczne. Uczestnicy warsztatów zapoznają się także z miejscami, w których podczas mistrzostw działać będą Ambasady Kibiców.

– Zależy nam na tym, żeby wiedza uzyskana przez nas od kibiców była jak najpełniejsza. Dlatego przygotowaliśmy ankiety, które już zostały do nich rozesłane – mówi Dariusz Łapiński, Koordynator Projektów Kibicowskich w PL.2012. – Odpowiedzi otrzymamy jeszcze przed rozpoczęciem cyklu naszych spotkań, dzięki temu podczas warsztatów będziemy mogli rozmawiać o bardzo szczegółowych kwestiach. My z kolei przekażemy kibicom komplet informacji na temat przygotowań do Turnieju i jego planowanego przebiegu w Miastach Gospodarzach. Naszymi gośćmi nie są bowiem przypadkowe osoby, lecz przedstawiciele zagranicznych stowarzyszeń kibiców – doświadczeni eksperci, którzy podczas EURO 2012 utworzą mobilne Ambasady Kibiców, aby udzielać informacji i praktycznej pomocy swym rodakom.

A to już wiesz?  Mundial bez szans?

Warsztaty odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2012 r.: we Wrocławiu 31 stycznia, w Warszawie 2 lutego, w Poznaniu 7 lutego, a w Gdańsku 9 lutego.

* * * * * * * * * * * * * *

Informacje o spółce PL.2012:

PL.2012 jest spółką celową Ministra Sportu i Turystyki, która została powołana na mocy Ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 z dnia 7 września 2007 roku. Na mocy ustawy spółka wykonuje działania koordynacyjne i kontrolne związane z przygotowaniami do Euro 2012 realizowanymi przez stronę publiczną.
Spółka realizuje swoje działania w oparciu o Mapę Drogową, czyli precyzyjny plan działań we wszystkich obszarach przygotowań kraju do Turnieju. W realizację poszczególnych projektów i zadań zaangażowanych jest dziś ponad 170 podmiotów w całym kraju, których działania są koordynowane w imieniu Ministra Sportu i Turystyki właśnie przez PL.2012.
Spółka celowa Ministra Sportu i Turystyki PL.2012 koordynuje i kontroluje ponad 200 projektów organizacyjnych, które będą miały kluczowe znaczenie dla jakości Turnieju w 2012 roku. Projekty te obejmują takie obszary, jak na przykład bezpieczeństwo, opieka medyczna i ratownictwo, organizacja transportu, wolontariat oraz jakość obsługi gości.
Spółka PL.2012 kontroluje i monitoruje także 219 projektów infrastrukturalnych realizowanych przez właściwe podmioty odpowiedzialne za ich wykonanie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy