Polacy wicemistrzami świata

Porażką polskiego zespołu zakończył się niedzielny mecz piłki ręcznej. „Szczypiorniacy” spotkali się w finale z gospodarzem mistrzostw, Niemcami. Nie pomogła silna motywacja, spowodowana silną nagonką „na czerwonych chamów”, z pewnością też naszą reprezentację zdezorientowała tak liczna grupa kibiców niemieckich, zaś niewielka garstka liczba kibiców z Polski. Mecz zakończył się wynikiem 24:29 dla naszych konkurentów.

Nie da się ukryć, iż byli oni od nas zdecydowanie lepsi w tym meczu, jednak nie wiadomo do końca, co spowodowało przegraną polskiego zespołu, ponieważ wspomniany wcześniej doping skierowany wyłącznie w stronę przeciwników z pewnością robił swoje. Z pewnością zawiodła polska obrona, a przede wszystkim ofensywa, ponieważ ewidentnie brakowało szybkości i zdecydowanych akcji. Gra pod bramką zdawała się być statyczna, bardzo mało bramek padło ze skrzydeł, toteż wiele, bronionych zaciekle przez zawodników w czarnych koszulkach, znajdujących się bezpośrednio przed swoją bramką, było nietrafionych.

Nie można jednak winić podopiecznych Bogdana Wenty za porażkę w tym finale, ponieważ i tak dali z siebie wszystko, a cały naród jest z nich dumny, że zaszli tak daleko, a także, że po raz pierwszy od wielu, wielu lat, zaczęło się głośno mówić w Polsce o piłce ręcznej, a konkretnie o sukcesach naszej reprezentacji w tej dyscyplinie sportu.
Read More

hastagi na stronie:

#snowboard

Related posts

Top