Wiadomości branżowe

Pół miliona emocji w centrum Poznania

Pół miliona emocji w centrum Poznania
Strefa Kibica to miejsce dla wszystkich fanów piłki nożnej, którzy mimo braku biletów na stadion, chcą wspólnie przeżyć ogrom emocji towarzyszący UEFA EURO 2012. Szacuje się, że poznańską strefę kibica odwiedzi

Strefa Kibica to miejsce dla wszystkich fanów piłki nożnej, którzy mimo braku biletów na stadion, chcą wspólnie przeżyć ogrom emocji towarzyszący UEFA EURO 2012. Szacuje się, że poznańską strefę kibica odwiedzi ponad pół miliona osób. Piłkarski szał w centrum miasta potrwa 24 dni, i będzie ciekawym uzupełnieniem dla trzech meczów turniejowych odbywających się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej.

Strefa Kibica na poznańskim Placu Wolności pomieści jednorazowo do 30 tys. Osób. Zabawa rozpocznie się już 8 czerwca. Do dyspozycji kibiców będą lokale gastronomiczne, platforma dla osób niepełnosprawnych, strefa VIP, dwie trybuny na tysiąc miejsc siedzących, a w punkcie centralnym ekran o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Organizatorzy przygotują między innymi 240 koszy na śmieci oraz sieć toalet częściowo połączonych z kanalizacją miejską. Nad bezpieczeństwem kibiców będzie czuwać 300 pracowników ochrony.

Na fanów piłki nożnej będą czekały też rozmaite dodatkowe atrakcje: koncerty, konkursy i zabawy, o które zadbają oficjalni sponsorzy – ich stoiska będą rozlokowane na terenie całej strefy. Koordynację sportowej i kibicowskiej infrastruktury obejmie Centrum Bezpieczeństwa, będące w stałym kontakcie ze służbami miejskimi, takimi jak policja i pogotowie.

Organizacja strefy kibica to obowiązek każdego z miast-gospodarzy turnieju UEFA EURO 2012. Wynika on z umowy zawartej 28 września 2006r. między Miastem Poznań a Związkiem Europejskich Stowarzyszeń Piłkarskich (UEFA). Zasady szczegółowe określa złącznik “UEFA Euro2012 Wytyczne Marketingowe”.

 

Przy projektowaniu i organizacji strefy kibica ważną kwestia jest dobre samopoczucie mieszkańców Poznania. Regularne sprzątanie, wywożenie odpadów, ochrona zabytków i roślinności miejskiej, to czynności niezbędne, a w efekcie sprzyjające prawidłowemu działaniu całego przedsięwzięcia. W ramach współpracy, Urząd Miasta planuje wyremontować i poprawić funkcjonowanie wybranych przez mieszkańców obiektów.

Kontakty, zarówno z mieszkańcami okolic strefy kibica, jak i podmiotami gospodarczymi prowadzącymi swoją działalność w sąsiedztwie, maja bardzo duże znaczenie. Przy organizacji tak długotrwałego, a przez to także uciążliwego dla okolicy przedsięwzięcia, niezbędna jest współpraca i wypracowanie rozwiązań najlepszych dla wszystkich stron. W Poznaniu z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto organizowane są comiesięczne spotkania. To doskonała okazja by przekazać bieżące informacje o planach związanych z działaniem Strefy Kibica oraz usłyszeć opinie Poznaniaków na ten temat. Podczas spotkań mieszkańcy zgłaszają też własne pomysły, których realizacja jest z ich punktu widzenia zasadna. Postulatów takich jest wiele i z pewnością nie wszystkie da się zrealizować, ale wspólnie można wybrać te priorytetowe i możliwe do realizacji. Takie spotkania są bezcenne. – komentuje Pani Katarzyna Parysek z Urzędu Miasta w Poznaniu, kierownik zespołu d/s Strefy Kibica.

A to już wiesz?  "Świeć się" na Święta – konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce

Za organizację poznańskiej strefy kibica odpowiada spółka Euro Poznań 2012. Spółka koordynuje przygotowania oraz będzie wspierać miasto przy wyborze operatora, który wybuduje całą strefę kibica oraz będzie nią zarządzał podczas trwania mistrzostw. Po zakończonej 20 września 2010 roku rozbudowie stadionu miejskiego, to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne stało się drugim najważniejszym projektem związanym z EURO 2012.

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy