Pojedynek Adamek – Gołota oglądało ponad 8 mln widzĂłw

Pojedynek Adamek – Gołota oglądało ponad 8 mln widzĂłw
Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

26 paĹşdziernika 2009

Według danych AGB Nielsen Media Research sobotni pojedynek Adamek – Gołota oglądało średnio 8,188 mln widzĂłw (łącznie w Polsacie i Polsacie Sport), a łączne udziały tych stacji w czasie trwania tego pojedynku wynosiły (SHR%) 60%.

Cały wieczór bokserski (wszystkie walki + komentarze + programy towarzyszące) oglądało średnio 4,883 mln widzów na Polsacie oraz 558 tys. widzów na Polsacie Sport, co daje w tym czasie łącznie dwóm stacjom Polsatu 35,4% udziału w widowni.

Pojedynek dwĂłch pięściarzy przyciągnął przed telewizory nie tylko mężczyzn, ktĂłrzy stanowili 56,1% widowni telewizyjnej – pozostałe 43,9% widowni stanowiły kobiety.

Walka najchętniej oglądana była na terenach wiejskich (39,5% widowni), w małych miastach (24,1% widowni), ale teĹź w największych miastach (20,4% procent widowni). Pojedynek nie róşnicował widzĂłw pod względem wieku – jednakowo chętnie oglądany był przez widzĂłw młodych jak i starszych.

* Polsat Boxing Night 2009, 24 paĹşdziernika 2009

* W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Adamek-Gołota: Ponad 8 mln widzów, którego autorem jest Łukasz Szewczyk. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)

Related posts

Top