Aktualności

Półfinały szczypiornistów

Półfinały szczypiornistów
Półfinały szczypiornistów Będzie pot, testosteron i łzy, czyli prawdziwa sportowa rywalizacja. Półfinały akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn rozpoczynają się 3 kwietnia w hali

Półfinały szczypiornistów
Będzie pot, testosteron i łzy, czyli prawdziwa sportowa rywalizacja. Półfinały akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn rozpoczynają się 3 kwietnia w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Gdańskiej przy al. Zwycięstwa 12. Wstęp wolny.

1149338_girlDo Gdańska zjadą drużyny szczypiornistów strefy A obejmującej cztery województwa – pomorskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko – pomorskie oraz wielkopolskie. Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów. Pierwsze zmagania już w piątek o godz. 14.30. Mecze będą rozgrywane w systemie „2×20 minut” z 15 minutową rozgrzewką przed każdym kolejnym. Politechnika Gdańska wyjdzie na parkiet ok. godz. 18.50, by stoczyć walkę z Politechniką Poznańską. Pierwszy dzień rozgrywek zakończy się około godz. 21.30.

Morderczy turniej rozegra się w sobotę. Pierwszy mecz zaplanowano już na godz. 8 rano. Jeśli ktoś chce się przekonać, że studenci potrafią grać naprawdę dobrą piłkę ręczną, powinien zarezerwować sobie całą sobotę, by obejrzeć wszystkie rozgrywki. Ostatnie dwie drużyny wyjdą na boisko o godz. 21.

– Jesteśmy gotowi do walki – mówi Witold Bądkowski, zawodnik reprezentujący barwy Politechniki Gdańskiej, na co dzień student III roku Wydziału Chemicznego PG. – Wierzę, że mamy szansę na wejście do finałów.

W drużynie znaleźli się studenci różnych kierunków – od chemicznego przez informatykę, automatykę po budownictwo. Politechniczny skład gra również w II lidze. Trenują trzy razy w tygodniu. Może już czas, byś do nich dołączył?

Emilia Miszewska, prezes uczelnianego AZS ubolewa, że studenci nie bardzo lubią zajęcia wychowania fizycznego. – Tylko połowa z nich korzysta z naszych obiektów – mówi. – Taka impreza jest okazją do zapoznania się z ofertą sekcji sportowych. A mamy ich na politechnice naprawdę sporo.

Emilia pływa od trzynastu lat. Twierdzi, że wysiłek sportowy jest najlepszym lekarstwem na odprężenie po ostrym zakuwaniu. Obecnie studiuje na IV roku budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

A to już wiesz?  Poznaliśmy zwycięzców regat o Puchar Trzech Ryb w Giżycku

Szczegółowy plan meczów

http://www.ampgdansk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=60

Sekcje sportowe przy Klubie Uczelnianym AZS PG

http://azs.pg.gda.pl/e107/sekcje.php

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy