Wiadomości branżowe

Platini chwali Poznań

Platini chwali Poznań
Dziś o jedenastej na stadionie w Poznaniu odbył się briefing z udziałem prezydenta UEFA Michela Platiniego i prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego dotyczący przygotowań do UEFA EURO 2012.Wizyta delegacji UEFA w Polsce, która

Dziś o jedenastej na stadionie w Poznaniu odbył się briefing z udziałem prezydenta UEFA Michela Platiniego i prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego dotyczący przygotowań do UEFA EURO 2012.

Wizyta delegacji UEFA w Polsce, która rozpoczęła się jedenastego października ma związek z monitorowaniem przygotowań miast-gospodarzy do UEFA EURO 2012. Sprawdzana jest ich infrastruktura, w szczególności porty lotnicze oraz stadiony. Briefing z udziałem Michela Platiniego rozpoczął się o godzinie jedenastej na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Prezydent UEFA wypowiedział się w kwestii stanu przygotowań Poznania do EURO 2012. Podkreślał, że miasto jest dobrze przygotowane do przyjęcia kibiców. Zaznaczył, że poznański stadion był jako pierwszy gotowy do Euro. Podczas konferencji prezydentowi UEFA Michelowi Platiniemu towarzyszył gospodarz spotkania, czyli prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Michael Platini zapytany o to, który z oglądanych polskich stadionów najbardziej mu się podoba, odpowiedział, że wszystkie są piękne i różnią się… tylko kolorem krzesełek. Zaznaczył też, że stadion w Poznaniu szczególnie mu się podoba ze względu na niebieskie siedzenia, kojarzące się z jego krajem. Zapytany o polskich chuliganów, prezydent UEFA wyraził swoje przekonanie, że wymiar sprawiedliwości z pewnością rozwiąże ten problem. Poinformował też, że poruszy temat pseudokibiców podczas rozmowy z Donaldem Tuskiem zaplanowanej na dzisiejsze popołudnie w Warszawie.

Delegacja EUFA zostanie w Polsce do jutra, kiedy to w Krakowie odbędzie się ceremonia losowania par barażowych rozgrywek eliminacyjnych EURO 2012.

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

A to już wiesz?  Mike Tyson kończy karierę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy