Aktualności

Orange Cup – startują Mistrzostwa Polski

Orange Cup – startują Mistrzostwa Polski
Można jeszcze zgłaszać udział w jednym z największych, dziecięcych turniejów piłkarskich w Polsce – Orange Cup. Zwycięzcy Mistrzostw Polski 11-latków w nagrodę wezmą udział w

Można jeszcze zgłaszać udział w jednym z największych, dziecięcych turniejów piłkarskich w Polsce – Orange Cup. Zwycięzcy Mistrzostw Polski 11-latków w nagrodę wezmą udział w profesjonalnym zgrupowaniu, będą też trenować w szkółce piłkarskiej angielskiego klubu Everton. Podczas turnieju wyłoniona zostanie oficjalna kadra Polski U-11. Zapisy do turnieju na www.orangecup.pl do 10 kwietnia.

Turniej o tytuł Mistrza Polski 11-latków dziewcząt i chłopców rozgrywany jest już od 15 lat. Wcześniej pod nazwą Puchar TP turniej im. Marka Wielgusa, od roku jako Orange Cup turniej im. Marka Wielgusa. W 2009 roku w rozgrywkach wzięło udział ponad 20 tys. dzieci.

Powołanie oficjalnej kadry U-11 w piłce nożnej ma na celu szkolenie największych talentów w polskiej piłce już od najmłodszych lat. Dzięki Orange Cup najzdolniejsze dzieci zostaną zauważone, a ich rozwojem pokierują profesjonalni trenerzy.

– Orange jako główny sponsor polskiej piłki chce zadbać o następców dzisiejszych reprezentantów budując przyszłe kadry. Dlatego, między innymi z naszej inicjatywy została powołana najmłodsza oficjalna reprezentacja Polski U-11 – powiedział Tomasz Fill, dyrektor Sponsoringu Grupy TP.

– Stworzenie Reprezentacji Polski 11-latków jest niezwykle trudne, gdyż rozsiane po całej Polsce dzieci nie zawsze grają w profesjonalnych klubach czy uczęszczają do szkół mistrzostwa sportowego – powiedział Tomasz Zabielski, koordynator Orange Cup XV turnieju im. Marka Wielgusa w PZPN.

Podczas turnieju można będzie wygrać bilety na mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej. Wystarczy na adres [email protected] przesłać krótki filmik nagrany telefonem komórkowym, przedstawiający ciekawą akcję meczową z turniejowych rozgrywek.

Aby wziąć udział w rozgrywkach Orange Cup należy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na www.orangecup.pl. Na stronie można znaleźć również galerię zdjęć, tabelę wyników oraz regulamin konkursu.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem już od ośmiu lat Grupa TP. Oficjalnym partnerem technicznym turnieju jest Puma.

A to już wiesz?  Andrzej Gołota pokonał Kevina McBride'a i został mistrzem Ameryki Północnej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy