Wiadomości branżowe

Najlepsi windsurferzy nagrodzeni w Sopocie w Regatach o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia

Najlepsi windsurferzy nagrodzeni w Sopocie w Regatach o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia
W Sopocie zakończyła się jedenasta edycja regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia. Przez cztery dni najlepsi windsurferzy z kraju i zagranicy rywalizowali w trzech klasach: RS:One, Raceboard oraz Techno 293.Tegoroczna edycja regat o Puchar

W Sopocie zakończyła się jedenasta edycja regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia. Przez cztery dni najlepsi windsurferzy z kraju i zagranicy rywalizowali w trzech klasach: RS:One, Raceboard oraz Techno 293.

Tegoroczna edycja regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia była wyjątkowa: w Sopocie debiutowała najmłodsza regatowa klasa windsurfingowa – RS:One, w ramach której deskarze rywalizowali o tytuł Mistrza Europy.

Regaty o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia od czterech lat widnieją w cyklu międzynarodowych regat o Puchar Bałtyku. Sponsorem zawodów jest Grupa Ergo Hestia, sopocki ubezpieczyciel, który wspiera polskich żeglarzy.

W klasie RS:One wygrał Marcin Urbanowicz, zdobywając tym samym mistrzostwo Europy. Wśród kobiet triumfowała, świetnie pływająca od początku regat, Natalia Wójcik. W rywalizacji w Techno 293 7.8 bezkonkurencyjni okazali się Rosjanka Stefania Elfutina i Białorusin Mikita Tsirkun. Klasyfikację Techno 293 z mniejszym żaglem – 5.8/6.8 – wygrali Natalia Czopek-Rowińska i Białorusin Artur Tursukou. W Raceboardzie zwycięstwo zapewnił sobie Grzegorz Pinkowski.

Trasa sopockich regat przebiegała blisko brzegu, dlatego kibice mogli podziwiać rywalizację bezpośrednio z plaży obok klubu SKŻ Ergo Hestia Sopot. Warto dodać, że zawodnicy w klasie RS:One walczyli nie tylko o medale mistrzostw Europy, ale również o nagrody pieniężne. Zwycięzcy otrzymali do podziału 2 tys. dolarów.

To już drugi tydzień, gdy kibice skupieni wokół Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot mogą przeżywać żeglarskie emocje na najwyższym poziomie.  Rywalizacja o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia rozpoczęła się dzień po zakończeniu regat Ergo Hestia Cup – Mistrzostw Europy klasy 29er.

***

Zaangażowanie w sport jest jednym z filarów programu odpowiedzialności społecznej Grupy Ergo Hestia. Sopocka firma od 12 lat wspiera żeglarstwo i Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot, który należy do czołówki klubów windsurfingowych Europy. Działający od ponad 25 lat klub wychował wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Europy i świata, w tym grupę olimpijczyków. Żaden inny klub w kraju nie ma na koncie tylu sukcesów sportowych w żeglarstwie deskowym w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

A to już wiesz?  Shell inspiruje młodych inżynierów!

W tym roku podczas Olimpiady o medal walczył będzie wychowanek SKŻ Ergo Hestia Sopot, Przemysław Miarczyński.

***

Informacje o Grupie Ergo Hestia

Tworzą ją trzy spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA, STU na Życie Ergo Hestia SA oraz MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Grupie zaufało ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. Co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania.

Głównym akcjonariuszem Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo Versicherungsgruppe, należący do największego globalnego reasekuratora, Munich Re.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy