Maccarinelli pokonał Azzaouiego w walce o pas mistrza świata w wadze junior ciężkiej

Na ringu w Cardiff doszło do walki o pas mistrza świata w wadze junior ciężkiej organizacji WBO. Na przeciwko siebie stanęli Walijczyk Enzo Maccarinelli (27 l.) i pochodzący z Algierii, ale mieszkający w Nowej Zelandii, Mohamed Azzaou (31 l.). Triumfował reprezentant gospodarzy – Maccarinelli.

Maccarinelli obronił tym samym pas mistrza świata. O wszystkim zadecydował nokaut w czwartej rundzie. Walijczyk odniósł 28 zwycięstw, z czego 21 przed czasem. Na swoim koncie ma jedną porażkę. Od tego weekendu tyle samo przegranych ma Azzaoui, który do walki w Cardiff był niepokonany. Starszy o cztery lata pięściarz wygrał 22 pojedynki, z czego osiem przez nokaut.

W sobotnim pojedynku od początku bronił się przed szturmem Maccarinelli. W czwartej rundzie padł na deski nie podniósł się do końca liczenia.
Źródła

* Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Triumf Maccarinelliego opublikowanego pierwotnie w serwisie s24.pl (więcej)
* ACM, PAP – Maccarinelli zachował pas mistrzowski WBO – sport.pl, 4 listopada 2007

http://pl.wikinews.org/wiki/Boks:_Maccarinelli_pokona%C5%82_Azzaouiego_w_walce_o_pas_mistrza_%C5%9Bwiata_w_wadze_junior_ci%C4%99%C5%BCk%C4%85iej

Related posts

Top