Aktualności

Lexus Polish Golfers Championship w Krakowie

Lexus Polish Golfers Championship w Krakowie
W Krakowie na polu golfowym Cracow Valley Golf&Country Club, 23 czerwca, rozegrany został czwarty już turniej golfowy w ramach Lexus Polish Golfers Championship’07-cyklu turniejów będących

W Krakowie na polu golfowym Cracow Valley Golf&Country Club, 23 czerwca, rozegrany został czwarty już turniej golfowy w ramach Lexus Polish Golfers Championship’07-cyklu turniejów będących eliminacją do handicapowych mistrzostw świata: World Golfers Championship. Sponsorem tytularnym turnieju jest marka Lexus, a patronem Polski Związek Golfa. Gościem specjalnym turnieju był ambasador marki Lexus – aktor – Michał Żebrowski. Już 14 lipca, na polu golfowym First Warsaw Golf&Country Club w Rajszewie pod Warszawą, odbędzie się V już turniej, w którym kolejni zawodnicy będą walczyć o udział w finale. Na specjalne zaproszenie organizatorów turnieju, pojawią się również gwiazdy, które wezmą udział w Akademii Golfa Gwiazd.

Lexus Polish Golfers Championship w Krakowie

Lexus Polish Golfers Championship to jedno z najbardziej prestiżowych imprez golfowych w Polsce, które organizowane jest od maja do sierpnia w sześciu miastach: Szczecinie, Gdańsku, Częstochowie, Krakowie, Warszawie oraz Poznaniu. Finałowy turniej rozegrany zostanie pod koniec sierpnia na polu golfowym Binowo Park Golf Club w Szczecinie.
Zwycięzcy finałowego turnieju Lexus PGC 2007 będą mieli szansę reprezentować Polskę podczas World Golfers Championship, który w listopadzie rozegrany zostanie na polach golfowych w Malezji w Kuala Lumpur.
W roli prowadzącej tegoroczny turniej występuje-znana aktorka-Grażyna Wolszczak, którą wspiera Sławomir Piński-dyrektor całego cyklu Lexus PGC. Głównym sędzią turnieju jest jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie-Włodzimierz Kronenberger.
Turniej Lexus PGC znany jest bardzo dobrze środowisku celebrities. Stałymi gośćmi turnieju od lat są, m.in. Robert Rozmus, Piotr Gąsowski, Tadeusz Drozda, Krzysztof Materna, Andrzej Strzelecki, Mikołaj Grabowski i Cezary Harasimowicz.

W turnieju w Krakowie wzięło udział 126 zawodników. Rywalizowano w sześciu grupach handicapowych. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zakwalifikowali się do finału polskiej edycji Lexus PGC. (więcej informacji na: www.lexuspgc.pl)

Kat. 26 – 36

I miejsce – Janusz Mikołajczyk z wynikiem 61 netto
II miejsce – Marcin Tutka z wynikiem 62 netto
III miejsce – Jacek Matoga z wynikiem 67 netto

A to już wiesz?  Niepełnosprawnik - pomocnik kibica na UEFA EURO 2012

Kat. 21-25

I miejsce – Piotr Dymowski z wynikiem 68 netto
II miejsce – Marek Pakulski z wynikiem 68 netto
III miejsce – Sławomir Majchrzak z wynikiem 70 netto

Kat. 16- 20
I miejsce – Piotr Kosno z wynikiem 64 netto
II miejsce – Jarosław Janowski z wynikiem 67 netto
III miejsce – Mirosław Kasperek z wynikiem 69 netto

Kat. 11 – 15

I miejsce – Damian Gorczyński z wynikiem 69 netto
II miejsce – Tomasz Czyż z wynikiem 70 netto
III miejsce – Marek Litwin z wynikiem 74 netto

Kat. 6 – 10
I miejsce – Krzysztof Woźniak z wynikiem 63 netto

II miejsce – Piotr Owczarek z wynikiem 69 netto

III miejsce – Michał Dąbrowski z wynikiem 73 netto

Kat. 0 – 5

I miejsce – Łukasz Wilk z wynikiem 70 netto
II miejsce – Michał Jurkowski z wynikiem 81 netto
III miejsce – Aleksander Kleszcz z wynikiem 81 netto

Podczas turnieju rozegrano konkurs “longest drive”, w którym zwyciężył Damian Gorczyński z wynikiem 250 metrów.

Na dołku nr 4 do wygrania w konkursie “hole in one” był samochód marki Lexus IS 220 d. Niestety nikomu nie udało się pokonać dołka za pierwszym uderzeniem. W konkursie “closest to the pin” rozgrywanym na dołku nr 15 wygrał Konrad Romanowski, którego piłka wylądowała 24 cm od flagi.
Podczas turnieju, tradycyjnie już, nie zabrakło atrakcyjnych konkursów dla gości, w których można było wygrać ekran plazmowy marki Fujitsu.
Gorącą atmosferę turnieju podsycał zespół Salsa Sabroza z Krakowa, który zaprezentował różne odmiany salsy, zapraszając do tańca zgromadzoną publiczność.

W tym roku stałym gościem wydarzenia jest James Bray-rekordzista świata w najszybszym wybijaniu piłek w ciągu godziny-który wybił ich aż 2 768 na odległość przynajmniej 90 m.
Oprócz atrakcji sportowych, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również jazdy próbne samochodami marki Lexus, które zapewnił dealer Lexusa w Krakowie. Marka Lexus-tak jak w latach ubiegłych-jest sponsorem tytularnym cyklu turniejów. Każdemu spotkaniu towarzyszy prezentacja pełnej gamy modeli Lexusa, w tym samochodów z napędem hybrydowym-Lexus GS 450h i Lexus RX 400h. (więcej informacji na www.lexus-polska.pl)
Panie miały możliwość skorzystania z porad stylistów i makijażystów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również porady ezoteryczne.

A to już wiesz?  Lech w 1/16 Pucharu UEFA

Kolejne Turnieje z cyklu organizowane będą:

– First Warsaw Golf&Country Club/Warszawa – 14 lipca
– Bytkowo Golf Club/Poznań – 21 lipca
– Binowo Park Golf Club/Szczecin – 23-25 sierpnia (turniej finałowy)

Partnerami turnieju są: Fujitsu, TUI, Bank Millennium, Chervo, Nobel Biocare, Villeroy&Boch, Chivas Regal, Fabrikant, Nespresso, Bertoni, Sport Art Fitness

Patronami medialnymi są: Wprost, Gala, Gentleman, Golf, Gazeta Prawna, Golf&Life, Forbes, Rmf Classic,

Dodatkowych informacji o rejestracji na turniej udziela:
Binowo Park Golf Club, e-mail: [email protected], tel. (91) 404 15 33.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy