Wiadomości branżowe

Kryształowy Żagiel dla Ergo Hestii

Kryształowy Żagiel dla Ergo Hestii
Sopocki ubezpieczyciel otrzymał prestiżowe wyróżnienie: tytuł Promotora Żeglarstwa Roku 2011 - w uznaniu za długoletnie zaangażowanie we wsparcie społeczności żeglarskiej. Ergo Hestia jest od dekady sponsorem Sopockiego Klubu

Sopocki ubezpieczyciel otrzymał prestiżowe wyróżnienie: tytuł Promotora Żeglarstwa Roku 2011 – w uznaniu za długoletnie zaangażowanie we wsparcie społeczności żeglarskiej. Ergo Hestia jest od dekady sponsorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot.

Nagroda, którą sopocki ubezpieczyciel otrzymał podczas Pomorskiej Gali Żeglarstwa, potwierdza skuteczność długofalowego i efektywnego zaangażowania Ergo Hestii w działalność sportową.

Ergo Hestia, jako firma z Trójmiasta, nie tylko sponsoruje sportowców, ale również inwestuje w wychowanie zdolnej młodzieży i wyszukiwanie prawdziwych talentów. Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot jest najlepszym klubem windsurfingowym w Polsce. Znajduje się też w ścisłej czołówce na świecie. 

Podczas gali zawodnicy SKŻ Ergo Hestia byli nominowani niemal w każdej kategorii: zarówno Olimpijczycy jak i windsurferzy juniorzy. Wśród wyróżnionych żeglarzy znaleźli się m.in. Marta Hlavaty, trzykrotna Mistrzyni Świata Formuły Windsurfing, Gosia Białecka (Mistrzyni Świata Juniorów) oraz Przemysław Miarczyński, najbardziej utytułowany zawodnik SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Przemysław Miarczyński pierwsze tytuły Mistrza Świata w klasie w windsurfingowej klasie Mistral zdobywał już jako junior. W sezonie 2004 został także Mistrzem Europy i Mistrzem Świata – ale już w 2000 roku zawody na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney ukończył na ósmej pozycji, w 2001 roku zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata juniorów i seniorów. W 2003 roku został Mistrzem Świata, a w 2004 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zajął piątą pozycję.

W lipcu br. Przemek Miarczyński reprezentować będzie Polskę podczas Olimpiady w Londynie.

Wśród nagrodzonych jest także szkoleniowiec SKŻ Ergo Hestia Sopot Maciej Dziemiańczuk, który zdobył tytuł Trenera Roku, a jego podopieczni z Klubu, aktualni mistrzowie świata juniorów w klasie RS:X, Piotr Tarnowski i Agnieszka Bilska otrzymali “Kryształowe Żagle” kategorii Junior Roku 2011.

STU Ergo Hestia SA aktywnie angażuje się w działania Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot, finansowanie jego zawodników oraz w wyjątkowe Wydarzenia Sportowe, wśród nich:

A to już wiesz?  "Święto Wolności" na znaczkach Poczty Polskiej

Sopot Ergo Hestia Windsurfing Festival 2010 (Mistrzostwa Europy Juniorów i seniorów olimpijskiej klasy RS:X),

Ergo Hestia Cup 2011 (Mistrzostwa Europy Kiteboarding oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing).

Już w tym sezonie tuż przy głównej siedzibie Ergo Hestii w Sopocie, odbędzie kolejna prestiżowa impreza sportowa na skalę międzynarodową, Mistrzostwa Europy 29er, której organizatorem będzie ponownie SKŻ Ergo Hestia Sopot.

 

Grupa Ergo Hestia

Tworzą ją trzy spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA, STU na Życie Ergo Hestia SA oraz MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

W ciągu 20 lat Grupie zaufało ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiane są nowe polisy ubezpieczeniowe. Średnio co minutę podejmowana jest decyzja o wypłacie odszkodowania.

Głównym akcjonariuszem Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo, należący do czołowego na świecie reasekuratora Munich Re.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy