Wiadomości branżowe

Kalkulator Castrol EDGE pozwoli fanom na bieżąco śledzić szanse ich ulubionej drużyny na triumf w UEFA Euro 2012™

Kalkulator Castrol EDGE pozwoli fanom na bieżąco śledzić szanse ich ulubionej drużyny na triumf w UEFA Euro 2012™
Fani futbolu przygotowują się już do piłkarskich Mistrzostw Europy, które rozpoczną się dokładnie za dwa dni. Wychodząc im naprzeciw, Castrol przygotował narzędzie, które pozwoli na żywo śledzić zmieniające się szanse

Fani futbolu przygotowują się już do piłkarskich Mistrzostw Europy, które rozpoczną się dokładnie za dwa dni. Wychodząc im naprzeciw, Castrol przygotował narzędzie, które pozwoli na żywo śledzić zmieniające się szanse każdej z drużyn na zwycięstwo w najbliższym meczu i triumf w całym turnieju.

Po raz pierwszy w historii kibice odwiedzający stronę internetową www.castroledge.com/euro2012 i www.castrolfan.pl będą mogli śledzić, jak poszczególne akcje meczu wpływają na szanse ich ulubionej drużyny na zdobycie Pucharu Henriego Delaunay’a. Kalkulator Castrol EDGE będzie na żywo analizował przebieg spotkań i na tej podstawie pokazywał zmieniające się prawdopodobieństwo awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

System będzie brał pod uwagę każdą czerwoną kartkę, zdobytą bramkę czy spowodowany rzut karny, a następnie na tej podstawie obliczał wpływ wszystkich zdarzeń na prawdopodobny wynik meczu i dalszy przebieg turnieju.

Narzędzie miało swoją premierę podczas Mistrzostw Świata FIFA 2010™. Udało się wtedy przewidzieć blisko 70 procent wszystkich wyników. Przy tworzeniu Kalkulatora, Castrol wykorzystał tę samą technologię i wiedzę ekspercką, jaką stosuje przy produkcji swojego najmocniejszego oleju Castrol EDGE. 

Poza prawdopodobieństwem sukcesu, aktualizowany na żywo Kalkulator Castrol EDGE pokaże również najważniejsze statystyki i fakty dotyczące poszczególnych meczów. Dzięki temu kibice będą mieli stały dostęp do ciekawych informacji i analiz przygotowanych przez ekspertów Castrol EDGE. Najważniejsze informacje będzie też można śledzić na Twitterze (#euro2012), co umożliwi fanom lepsze zrozumienie wydarzeń na boisku i da im więcej argumentów w dyskusji na temat rozgrywek.

Kalkulator Castrol EDGE został stworzony przez ten sam zespół, który opracował popularny Ranking Castrol EDGE. Narzędzie oblicza współczynniki ataku i obrony dla każdej z drużyn występujących na UEFA Euro 2012™. Następnie system przeprowadza ponad 100.000 symulacji przebiegu turnieju i przedstawia najbardziej prawdopodobny scenariusz. Dzięki temu kibice dowiedzą się, czy ich drużyna jest wystarczająco silna, by awansować do fazy pucharowej, na jakiego przeciwnika może tam trafić i jakie ma szanse na występ w finale, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

A to już wiesz?  Apel w obronie Małysza

Na tydzień przed rozpoczęciem turnieju Kalkulator Castrol EDGE przewiduje, że finał UEFA Euro 2012™ będzie powtórką finału Mistrzostw Świata FIFA 2010™, a złoty medal ponownie przypadnie Hiszpanii. Pierwsze zmiany będą widoczne już podczas meczu otwarcia, w którym 8 czerwca spotkają się reprezentacje Polski i Grecji.

Lindsay Reisser-Weston, Globalny Dyrektor marki Castrol, komentuje:

“Wraz z rozwojem mediów społecznościowych zmienia się sposób, w jaki oglądamy mecze. Kibicom nie wystarcza już jeden ekran. Sposób, w jakim będą śledzić UEFA Euro 2012™ będzie dużo bardziej angażujący, niż w przypadku poprzednich turniejów. Dając fanom z całego świata obiektywne, aktualizowane na bieżąco spojrzenie na mocne strony ich drużyny i poszczególnych zawodników, Kalkulator Castrol EDGE oferuje nowe informacje i ciekawostki, które – mamy nadzieję – dadzą im argumenty w dyskusji o tym, kto naprawdę jest najlepszy na boisku.”

Najnowsze analizy i zestawienia Kalkulatora Castrol EDGE będą dostępne na stronie www.castroledge.com/euro2012 i www.castrolfan.pl , która będzie aktualizowana po każdym meczu tak, aby jak najbardziej obiektywnie i jak najlepiej pokazać wpływ wydarzeń na boisku na końcowy rezultat. Informacje będą też dostępne dla posiadaczy smart phonów i tabletów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy