Euro 2012 Piłka nożna

Jak najłatwiej pracować na Euro 2012, czyli zostań wolontariuszem

Jak najłatwiej pracować na Euro 2012, czyli zostań wolontariuszem
Jak najłatwiej pracować na Euro 2012, czyli zostań wolontariuszem autorem artykułu jest Daniel Olkowicz Piłkarskie mistrzostwa Europy to impreza ściągająca na siebie uwagę setek milionów

Jak najłatwiej pracować na Euro 2012, czyli zostań wolontariuszem

autorem artykułu jest Daniel Olkowicz


Piłkarskie mistrzostwa Europy to impreza ściągająca na siebie uwagę setek milionów kibiców z całego świata. Chyba nie ma fana piłki nożnej, który nie chciałby być na takim turnieju, aby na żywo obejrzeć choć jeden mecz. Niestety – jak to w takich przypadkach bywa, biletów jest znacznie mniej niż chętnych.Można oczywiście przyjechać na Euro nawet bez wejściówki, po to tylko, aby poczuć samą wspaniałą atmosferę.Można też połączyć przyjemne z pożytecznym i po prostu pracować przy organizacji turnieju.Satysfakcja tym większa, jeśli Euro odbywa się w twojej ojczyźnie. Masz szansę być prawdziwym gospodarzem turnieju, na który będzie patrzył cały świat! Masz okazję być w centrum wydarzeń i poznać organizację od środka… i od podszewki!1113692_the_goalkeeperZ takim bagażem doświadczeń możesz później organizować każdą inną imprezę sportową. Jak mówią osoby znające temat, kto pracował przy organizacji piłkarskich mistrzostw Europy, to każda następna impreza będzie dla niego bułką z masłem.Nie przejmuj się, że nie masz doświadczenia, że nie dostałeś regularnej i pełnopłatnej pracy w którymś z komitetów organizacyjnych. To naprawdę nie ma znaczenia.

Zawsze możesz pracować przy Euro jako WOLONTARIUSZ.I nie jest prawdą, że pracujesz za darmo. Zyskasz ogromne doświadczenie, cenne znajomości, nauczysz się pracy w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku. A organizatorzy i tak zapłacą za twoje wyżywienie, zorganizują wolny czas, zaproponują darmowe wycieczki i wyjazdy w dni wolne od pracy.Wolontariusz na Euro to niezapomniane wrażenia, ale też wielka odpowiedzialność. Wszyscy goście przyjeżdżający na turniej spotykają na swojej drodze wolontariuszy. I to od ich pracy zależy głównie wrażenie, jakie wywiozą z kraju organizującego mistrzostwa Europy.Tylko raz w historii igrzysk olimpijskich zdarzyło się, że na ceremonii zamknięcia przewodniczący MKOl nie wypowiedział tradycyjnej formuły „To były najlepsze igrzyska w historii”. Zamiast tego padły słowa: „To były dobre igrzyska”.Dlaczego?Między innymi dlatego, że fatalnie pracowali wolontariusze. Po prostu nie umieli udzielić gościom jasnych i precyzyjnych informacji – wytłumaczyć drogi na stadion, pomóc w znalezieniu miejsca na trybunach i tak dalej.To było w 2002 roku w Salt Lake City. I nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła.UEFA przyznając Polsce i Ukrainie prawo organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku podjęła historyczną decyzję. – Pomoże ona naszym kraju zmienić się i rozwinąć nie tylko biznes piłkarski, ale również zrobić duży krok naprzód pod względem ekonomicznym – mówi Adam Olkowicz, szef departamentu Euro 2012 w Polskim Związku Piłki Nożnej (PZPN).Kto chciałby uczestniczyć w tym piłkarskim święcie, niech już dziś powoli zacznie myśleć, jak najlepiej do tego podejść.

A to już wiesz?  TVP i Polsat zainteresowane Euro 2012


Interesujesz się wolontariatem, organizacją imprez sportowych, PR?

www.empire-sport.net


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy