Waga superci

Fuente mistrzem świata w wadze superciężkiej

Kubańczyk Odlanier Solis Fuente został bokserskim mistrzem świata w wadze superciężkiej. W finałowej walce w chińskim Mianyang pokonał Romana Romanczuka (Rosja) 29:22.Reprezentanci Polski nie zdobyli medalu.

Najdalej, do ćwierćfinału, doszedł Krzysztof Szot, który w 1/4 finału wagi lekkiej (60 kg) przegrał z Azerem Romalem Amanowem 17:30. W finale Amanow przegrał z Kubańczykiem Yordanisem Ugasem 28:42.

Wcześniej z turniejem pożegnali się czterej inni polscy pięściarze – Łukasz Maszczyk (48 kg), Andrzej Rżany (51 kg), Artur Zwarycz (75 kg) i Krzysztof Zimnoch (91 kg).