Wiadomości branżowe

Ecoren CUP 2012 – znamy zwycięzców turnieju

Ecoren CUP 2012 – znamy zwycięzców turnieju
Wielki finał VI edycji turnieju Ecoren CUP 2012 dobiegł końca. Na murawie Zagłębia Lubin zmierzyło się dzisiaj (24 sierpnia) 92 zawodników z 11 zwycięskich drużyn z okolic Głogowa, Legnicy i Lubina. W grupie młodszej (10–12 lat)

Wielki finał VI edycji turnieju Ecoren CUP 2012 dobiegł końca. Na murawie Zagłębia Lubin zmierzyło się dzisiaj (24 sierpnia) 92 zawodników z 11 zwycięskich drużyn z okolic Głogowa, Legnicy i Lubina. W grupie młodszej (10–12 lat) zwyciężyli Ekipa Lubina, natomiast spośród piłkarzy grupy starszej (13–15 lat) najlepsi okazali się zawodnicy Fudbolowcy 97 z Legnicy.

Mimo straszącej od rana, deszczowej pogody, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek zza chmur wyszło słońce, które towarzyszyło nastoletnim miłośnikom futbolu już do końca turnieju.

W każdym kolejnym meczu zawziętość zawodników była coraz większa, a determinacja panująca na murawie udzieliła się także kibicom.

Chłopaki przykładają się do gry zespołowej. Niepotrzebne indywidualne akcje prawie w ogóle się nie zdarzały, przez co rywalizacja była bardzo wyrównana. Wygrana nie była prosta, zwłaszcza, że w finale spotkaliśmy się z drużyną, z którą już raz przegraliśmy – przyznaje opiekun Fudbolowców 97, którzy w tym roku zdobyli mistrzostwo w turnieju (grupa starsza).

Po kilku godzinach wyczerpujących zmagań z rąk Janusza Adamczyka, prezesa KGHM Ecoren i Marka Bestrzyńskiego, prezesa Zagłębia Lubin, główne trofeum turnieju odebrali: w grupie młodszej – zawodnicy Ekipy Lubina, w grupie starszej Fudbolowcy 97. Trzy najlepsze drużyny w obu grupach wiekowych otrzymały puchary. Nie zabrakło również dyplomów oraz upominków.

Organizatorzy imprezy gratulowali młodym piłkarzom zaangażowania i wyrazili nadzieję, że to nie koniec sportowych sukcesów.

Po minach widzę, że zabawa była dobra. Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w tegorocznym turnieju. W tej rywalizacji wszyscy jesteście zwycięzcami. Liczę też, że spotkamy się w przyszłym roku – zachęcał młodych piłkarzy Janusz Adamczyk.

Zdobywcy pucharu Ecoren CUP 2012 w obu kategoriach wiekowych nie kryli zadowolenia.

W drużynie Fudbolowcy 97 jestem od tego sezonu, ale koledzy startują w turnieju już po raz trzeci – wcześniej pod inną nazwą. Tym razem udało się wygrać i chyba wszyscy jesteśmy z tego powodu szczęśliwi – komentuje piętnastoletni Olek Bernat, zdobywca 4 goli w finale grupy starszej i jednocześnie król strzelców tej edycji zawodów.

A to już wiesz?  Wielki finał Energa Sailing Cup - zapraszamy na żeglarski weekend

W tegorocznym turnieju łącznie udział wzięło 396 zawodników z 50 drużyn. W sześcioletniej historii Ecoren CUP natomiast zapisało się aż 2265 zawodników z 287 drużyn. Do tej pory największą frekwencję odnotowano w 2009 r. kiedy to na boisku zmierzyło się 540 zawodników z 70 drużyn.

W finale Ecoren CUP 2012 w Lubinie wzięli udział:

W grupie młodszej, roczniki 2000–2002

1. Ekipa Lubina

2. Konfeks II – Legnica

3. FC Piekary – Legnica

Pozostałe drużyny

4. Wicher Bytnik – Głogów

5. Bordo Team – Lubin

6. Orły Łago – Głogów/Jaczów

W grupie starszej, roczniki 1997–99

  1. Fudbolowcy 97 – Legnica
  2. FC Gwiazdy Team – Głogów
  3. Gimbusy – Legnica

Pozostałe drużyny

  1. Stilon Chrobry – Głogów
  2. Dragon Jaczów

W tym roku w grupie młodszej wyróżnieni zostali:

Zawodnik Michał Cirko – Konfeks II

Strzelec Piotr Dziubczyński – Ekipa Lubina

Bramkarz Andrzej Malukiewicz – Ekipa Lubina

W grupie starszej nagrody indywidualne otrzymali:

Zawodnik Aleksiej Fedorowicz – Stilon Chrobry

Strzelec Aleksander Bernat – Fudbolowcy 97

Bramkarz Bartosz Zamkowski FC Gwiazdy Team

 

Galeria zdjęć z turnieju znajduje się na: www.ecorencup.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy