Wiadomości branżowe

Dunlop celuje w pierwszą pozycję startową z nową oponą Sport Maxx RT

Dunlop celuje w pierwszą pozycję startową z nową oponą Sport Maxx RT
Dzięki oponie Sport Maxx RT Dunlop przenosi na drogi technologie stosowane dotąd na torach wyścigowychWarszawa, 13 marca 2012 r. – Dunlop, jeden z wiodących producentów opon klasy premium, rozszerza swoją ofertę w Europie o model o

Dzięki oponie Sport Maxx RT Dunlop przenosi na drogi technologie stosowane dotąd na torach wyścigowych

012 r. – Dunlop, jeden z wiodących producentów opon klasy premium, rozszerza swoją ofertę w Europie o model o wybitnie sportowym charakterze – oponę Dunlop Sport Maxx RT (Racing Technology). Model ten deklasuje konkurencyjne opony tej kategorii w wynikach hamowania na suchej i mokrej nawierzchni oraz w zakresie oporu toczenia.

Dunlop Sport Maxx RT (Racing Technology) została zaprojektowana specjalnie z myśląo amatorach aut o potężnych silnikach, którzy chcą spróbować swych sił w walce o pierwsze lokaty podczas najbardziej prestiżowych wyścigów świata.

„Dziedzictwo Dunlopa opiera się na doskonałej ofercie opon, tworzonej specjalnie z myślą o entuzjastach dynamicznej jazdy, oraz na osiągnięciach firmy w wyścigach. Dziś wprowadzamy do oferty nowy model opon o wysokich osiągach – Sport Maxx RT. Nowa linia jest wynikiem doświadczeń zebranych podczas 120-letniej obecności Dunlopa zarówno na torach, jak i drogach. To opona będąca owocem wielu lat pracy, wyróżniająca się dużym potencjałem, którą trzeba koniecznie przetestować” – powiedział Sanjay Khanna, Dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Atutem nowej opony jest wykorzystanie rozwiązań technologicznych stosowanych dotąd na torach wyścigowych. Sport Maxx RT wyróżniają się wyższą przyczepnością dzięki mieszance gumowej pochodzącej z opon wyścigowych, która zapewnia lepsze dostosowywanie się opony do różnorodnych dróg oraz doskonałą przyczepność zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Opona jest również bardzo stabilna dzięki masywnym blokom barkowym bieżnika, które zwiększają powierzchnię styku z nawierzchnią podczas pokonywania zakrętów, szczególnie przy dużej prędkości.

Na mokrej nawierzchni opony Sport Maxx RT również sprawują się na miarę swojego wyścigowego charakteru. Opona wyróżnia się dużą odpornością na aquaplanning dzięki centralnym rowkom, które usuwają większe ilości wody. Okrągła stopka opony umożliwia usuwanie wody przez rowki poprzeczne, dzięki czemu opona przenosi moc na nawierzchnię drogi, a nie na powierzchnię wody.

A to już wiesz?  Dwa lata i 20 załóg Castrol EDGE Trophy

Krótszą drogę hamowania, szczególnie z wysokich prędkości, osiągnięto poprzez zastosowanie specjalnych bloków hamujących wbudowanych w rzeźbę bieżnika. Bloki te, wzmocnione blokami poprzecznymi, przeciwdziałają unoszeniu tylnej krawędzi opony, dzięki podwyższonej sztywności.

Sport Maxx RT przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa przez pojazd m.in. poprzez ograniczenie wytwarzania ciepła przez oponę podczas kontaktu z nawierzchnią oraz zastosowanie aerodynamicznych ścian bocznych i gładkich barków, które redukują opór powietrza.
Niedawno przeprowadzone przez TÜV badania opon Sport Maxx RT potwierdzają ich wysokie parametry. Opona Sport Maxx RT ma znaczną, 7% przewagę nad konkurencyjnymi oponami jeśli chodzi o hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni. Ponadto niezależne testy pokazały wyraźną, 11% przewagę w zakresie oporu toczenia nad najważniejszymi konkurentami.

„Wprowadzenie w 2012 roku Dunlop Sport Maxx RT ilustruje naszą wiodącą pozycję na rynku producentów opon Ultra High Performance (UHP), tj. do pojazdów o wysokich osiągach. Obserwujemy spory wzrost tego segmentu, a więc nasza nowość wychodzi naprzeciw potrzebom kierowców i producentów samochodów” – wyjaśnia Sanjay Khanna, Dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Opona Sport Maxx RT debiutuje na rynku w czasie, kiedy kierowcy i producenci oryginalnego wyposażenia coraz częściej odchodzą od kół o średnicy 16 cali na rzecz 17- i 18-calowych, czyli rozmiarów, w których oferowana będzie opona Sport Maxx RT. Nowa opona powstała z przeznaczeniem do wiodących marek samochodów o dużych mocach, takich jak Audi, Maserati, Mini, BMW, Jaguar czy Mercedes AMG.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat. Wielu wiodących światowych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie.

A to już wiesz?  Festiwal "Skarby Urody" Wrocław, 21-22 czerwca, Hala Ludowa

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dunlop.eu

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma od momentu powstania w 1898 r., czyli od ponad 100 lat, wprowadza innowacyjne rozwiązania, które stają się standardami branży motoryzacyjnej. Goodyear wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

—-

Test TÜV SÜD (2011) z użyciem opon SportMaxx RT 225/45R17 na samochodzie Volkswagen Golf GTi i porównanie różnych osiągów z wieloma oponami konkurencji. Miejsce testu – tory TÜV SÜD w Niemczech oraz testy drogowe. Raport nr 76246818-1.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy