Wiadomości branżowe

Dookoła świata i z powrotem … na rowerach w "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie"

Dookoła świata i z powrotem … na rowerach w "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie"
Przejechanych prawie 80 tysięcy kilometrów! Ponad 1000 rowerowych tras stworzonych przez użytkowników. Wkrótce 100 nowych stojaków na ulicach polskich miast. To bilans zakończonej kampanii społecznej „Kręć

Przejechanych prawie 80 tysięcy kilometrów! Ponad 1000 rowerowych tras stworzonych przez użytkowników. Wkrótce 100 nowych stojaków na ulicach polskich miast. To bilans zakończonej kampanii społecznej „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”.

Najwięcej stojaków rowerowych dla swojego regionu „wykręcili” mieszkańcy Wielkopolski. Dalej w rankingu regionów są województwa śląskie, mazowieckie i łódzkie oraz kolejne. To w nich Fundacja Allegro All For Planet postawi wkrótce nowe miejsca parkingowe dla rowerów.

W czasie naszej akcji użytkownicy wskazywali nam miejscowości i konkretne lokalizacje, w których ich zdaniem najbardziej odczuwalny jest deficyt stojaków rowerowych. Na podstawie tych wskazań, będziemy teraz wybierać miejsca i załatwiać formalności potrzebne do postawienia tam nowych parkingów dla „dwóch kółek”– mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro.

Akcja „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” trwała od początku czerwca. Jej uczestnicy zdobywali kilometry dla swoich województw biorąc udział w grze online lub pokonując wymagany dystans na rowerze. Wówczas kilometry odmierzała aplikacja mobilna na smartfony.

To nie było proste zadanie, przejechać 10 kilometrów na rowerze. A jednak w akcję zaangażowały się tysiące osób. Widać, że rośnie liczba Polaków korzystających z „dwóch kółek” i są oni gotowi do wysiłku, by ich okolica stała się bardziej przyjazna dla rowerzystów. W sumie wszyscy uczestnicy przejechali 80 tysięcy kilometrów, to dwukrotny obwód kuli ziemskiej – dodaje Krzysztof Śpiewek. 

Przy okazji zdobywania kilometrów, uczestnicy stworzyli też bazę ciekawych tras rowerowych, która jest dostępna cały czas nastronie zaparkujklimatycznie.pl

Partnerami akcji byli „Polska na rowery” i Magazyn Rowerowy.

 

A to już wiesz?  Sport nie zna ograniczeń

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy