Wiadomości branżowe

Castrol z mistrzem Europy w wyścigach ciężarówek

Castrol z mistrzem Europy w wyścigach ciężarówek
W sezonie 2012 w barwach Castrol zobaczymy mistrza Europy w wyścigach ciężarówek – Jochena Hahna. Niemiecki kierowca wystartuje samochodem MAN TGS z numerem 1. To przywilej kierowcy broniącego tytułu.Tegoroczne Mistrzostwa

012 w barwach Castrol zobaczymy mistrza Europy w wyścigach ciężarówek – Jochena Hahna. Niemiecki kierowca wystartuje samochodem MAN TGS z numerem 1. To przywilej kierowcy broniącego tytułu.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w wyścigach ciężarówek rozpoczną się eliminacją na torze Istanbul Park 12-13 maja. W programie na sezon 2012 znalazło się jedenaście rund. Ostatnia z nich zostanie rozegrana 13-14 października w Le Mans. Wśród uczestników nie zabraknie oczywiście zespołu wspieranego przez Castrol – Hahn Racing z ciężarówką MAN, za kierownicą której zasiądzie Jochen Hahn. Przed niemieckim kierowcą stoi niełatwe zadanie – obronić wywalczony w ubiegłym roku tytuł mistrzowski. Hahn Racing także w tym sezonie będzie korzystał z samochodu MAN. Nowe będą barwy – zamiast ubiegłorocznego czarnego, tegoroczny bolid Hahna będzie biało-zielony. Oczywiście, inna będzie także nazwa samochodu – w ubiegłym roku Hahn jeździł ciężarówką ”MAN in black”, a nowa, na sezon 2012, nazywa się „Faizah”.

Zespół intensywnie przygotowywał się do sezonu. Jeszcze w kwietniu Jochen Hahn testował nową maszynę na torach Most i Jarama, a ostatnia sesja odbyła się na torze Nogaro. Sam kierowca był bardzo zadowolony: “Ostatnie dni pokazały, że świetnie przepracowaliśmy okres zimowy. Nasze próby z nowymi podzespołami wypadły znakomicie. Mam nadzieję, że to pomoże nam urwać po kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu oraz umożliwi skuteczną walkę o czołowe lokaty” – przekonuje Hahn.

Jochen Hahn ma 38 lat i jest aktualnym mistrzem Europy w wyścigach ciężarówek. W sezonie 2010 zajął w tej serii wyścigów trzecie miejsce (wygrał osiem rund), a rok później był już bezkonkurencyjny, kończąc aż 12 eliminacji na pierwszym miejscu. Zespół Hahn Racing to przedsięwzięcie rodzinne Hahnów – poza Jochenem są w nim także Conny, Diana, Marlene i Lukas Hahn.

A to już wiesz?  Icebreaker prezentuje wszechstronną kolekcję na sezon Wiosna/Lato 2012

Ważący 5500 kg MAN TGS zespołu Castrol Hahn Racing dysponuje mocą ponad 1150 KM, co pozwala przyspieszać od 40 do 160 km/h w czasie poniżej 8 sekund.

 

012:

12-13 maja – Istanbul Park – Turcja

19-20 maja – Misano – Włochy

9-10 czerwca – Albacete – Hiszpania

23-24 czerwca – Nogaro – Francja

30 czerwca-1 lipca – Donington Park – Wielka Brytania

14-15 lipca – Nürburgring – Niemcy

28-29 lipca – Smoleńsk – Rosja

1-2 września – Most – Czechy

22-23 września – Zolder – Belgia

6-7 października – Jarama – Hiszpania

13-14 października – Le Mans – Francja

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy