Wiadomości branżowe

Castrol EDGE pomaga Audi w wyścigu Le Mans

Castrol EDGE, jako partner techniczny zespołu, już w najbliższy weekend, 16-17 czerwca, będzie wspierał Audi w walce o podium w wyścigu Le Mans. Castrol EDGE udostępnia także fanom interaktywne narzędzia w internecie, które przeniosą ich na tor wyścigu.

Wyścigi długodystansowe to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu motorowego. Olej Castrol EDGE z technologią FST™, użyty w silnikach samochodów Audi R18 e-tron quattro, był testowany przed startem w warunkach symulujących wyścig przez 48 godzin – dwukrotnie więcej niż trwa rywalizacja w Le Mans.

Castrol opracował specjalną, interaktywną stronę http://castroledge.pl/motorsport/castrol-i-audi-kontynuują-swą-pomyślną-współpracę-w-le-mans, gdzie również polscy fani będą mogli na żywo śledzić zmagania kierowców. Aktualności będzie można także sprawdzać na Twitterze – www.twitter.com/CastrolEDGELM24 (@CastrolEDGELM24). Na stronie pojawią się też ekskluzywne zdjęcia z wyścigu.

 “Wyścigi długodystansowe stanowiące ekstremalne obciążenie dla samochodu to najlepsze miejsce, aby pokazać kluczowe wartości marki Castrol EDGE, takie jak ekstremalna wytrzymałość i osiąganie maksymalnych rezultatów w każdych warunkach. Dbamy o to, aby z jednostek opracowanych przez Audi Sport Team udało się ‘wycisnąć’ maksimum możliwości” – powiedział Donald Smith, Castrol Global Sponsorship Manager.

Obie firmy współpracują ze sobą nie tylko w sportach motorowych. Od lat wspólnie opracowują zaawansowane formuły olejów dopasowanych do potrzeb najnowszych silników i spełniających surowe normy i specyfikacje producenta samochodów. Oleje Castrol EDGE są jedynymi rekomendowanymi do stosowania w silnikach wszystkich samochodów marki Audi. To oznacza, że z innowacji opracowanych m.in. na Le Mans każdego dnia mogą korzystać miliony kierowców tej legendarnej niemieckiej marki.

 

Więcej informacji: http://www.castroledge.pl, http://www.media.castrol.pl

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy