Wiadomości branżowe

Castrol EDGE Index wyłonił najlepszych piłkarzy UEFA EURO 2012™

Castrol EDGE Index wyłonił najlepszych piłkarzy UEFA EURO 2012™
Po zakończeniu UEFA EURO 2012™ Castrol EDGE Index wskazał najlepszą jedenastkę turnieju. Wybrano ją w oparciu o analizę statystyk prowadzonych podczas rozgrywek. „Dream Team” niemal w całości składa się z podstawowej

Po zakończeniu UEFA EURO 2012™ Castrol EDGE Index wskazał najlepszą jedenastkę turnieju. Wybrano ją w oparciu o analizę statystyk prowadzonych podczas rozgrywek. „Dream Team” niemal w całości składa się z podstawowej reprezentacji Hiszpanii. Do ośmiu najlepszych piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego dołączyło dwóch Włochów oraz Portugalczyk. Oto pełna jedenastka:

Iker Casillas – kapitan i bramkarz reprezentacji Hiszpanii miał olbrzymi wpływ na triumf swojej drużyny. Jak pokazują statystyki Castrol EDGE, Casillas zatrzymał 94 procent strzałów na własną bramkę, co stawia go na pierwszym miejscu spośród wszystkich bramkarzy występujących na UEFA EURO 2012™. 

Lewy obrońca Jordi Alba  był pewnym punktem hiszpańskiej defensywy. . Wyróżnił się 100 procentową skutecznością w grze obronnej. W każdej akcji defensywnej odbierał rywalom piłkę lub przerywał ich akcje. Alba wyróżnił się również w innych statystykach Castrol EDGE. W trakcie całego turnieju miał 576 kontaktów z piłką, co dało mu trzecie miejsce w tym rankingu.

Sergio Ramos dowodził obroną „La Roja”, dyrygując całym blokiem defensywnym. Wyróżnił się m.in.   dwukrotnym   odbiorem   piłki,   gdy   przeciwnik   dochodził   do   sytuacji  sam  na  samz bramkarzem. Pomógł tym samym zachować Casillasowi czyste konto w pięciu meczach.  Ramos w pewny sposób zdobył też bramkę z rzutu karnego w półfinale przeciwko Portugalii.

Gerard Pique, partner Ramosa na środku obrony był kolejnym wyróżniającym się podopiecznym Vicente del Bosque. Wygrał aż 75,8procent pojedynków, kiedy piłka dotykała ziemi. Do tego trzydziestokrotnie przerywał przeciwnikom grę, co dało mu czwarte miejsce w statystyce odbiorów.

Statystyki Castrol EDGE wyróżniają również Alvaro Arbeloę. W trakcie turnieju poprawnie wykonał 20 wślizgów, więcej niż Alba, Ramos oraz Pique. Trener Vicente del Bosque docenił umiejętności i wysoką formę prawego obrońcy Realu Madryt, trzymając Arbeloę na boisku we wszystkich, rozegranych przez Hiszpanię meczach. .

A to już wiesz?  Monte Carlo: zwycięstwo Nadala

Chociaż zdolności Andrea Pirlo zostały stłumione przez Hiszpanię w meczu finałowym, nie może zakłócić to pozytywnego odbioru jego gry w trakcie Mistrzostw. Oprócz zdobycia urodziwej bramki z rzutu wolnego w meczu przeciwko Chorwacji, statystyki Castrol EDGE prezentują, że Pirlo przyczynił się do stworzenia aż 17 sytuacji, z których mogła paść bramka.

Andres Iniesta to kolejny piłkarz stanowiący o  sile zespołu Hiszpanii w środku pola. Ten dynamiczny, świetny technicznie zawodnik, aż 26 razy  wykonał skuteczne zwody mijając przeciwników. Tym samym uplasował się na drugim miejscu w statystyce skutecznych dryblingów. Iniesta dochodził również do okazji strzeleckich. Choć nie udało mu się  zdobyć gola, to jego 9 celnych strzałów zmuszało golkiperów rywali do interwencji. 

Xavi  Hernandez  był  niezastąpionym  zawodnikiem  w  drużynie  aktualnego   Mistrza   Świata
i Europy. Wypracował 25 okazji do zdobycia bramki, wykonał 592 podań oraz w 676  akcjach miał kontakt z piłką. To zdecydowanie najwięcej ze wszystkich zawodników turnieju UEFA EURO 2012™.

Xabi Alonso w turnieju  UEFA EURO 2012™ zdobył dwie bramki. Statystyki Castrol EDGE wskazują, że skuteczność tego zawodnika utrzymała się na poziomie 25procent. Były pomocnik Liverpoolu, był równie przydatny w rozbijaniu ataków rywala. Xabi zrealizował 17 skutecznych akcji obronnych.

Drugim, wyróżnionym przez statystyki Castrol EDGE Włochem jest Mario Balotelli – strzelec dwóch bramek w półfinałowym spotkaniu z Niemcami.. Statystyki Castrol EDGE wskazują, że Balotelli wykonał aż 10 celnych strzałów, więcej niż jakikolwiek inny gracz w turnieju. Ten kontrowersyjny napastnik był również najczęściej faulowany (20). Z drugiej strony on również nie pozostawał dłużny swoim przeciwnikom, 17 razy naruszając przepisy gry.

Ostatnim z jedenastu wspaniałych UEFA EURO 2012™ jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Statystyki Castrol EDGE  potwierdzają jego duże zaangażowanie w grę zespołową i dążenie do zdobywania bramek. Ronaldo wykonał najwięcej, bo aż 37 strzałów na bramkę.

A to już wiesz?  Pierwsze urodziny Wirtualnemedia.pl

W statystykach Castrol EDGE uwzględniono również celne dośrodkowania. Co ciekawe, największą aktywnością w tym elemencie gry wykazał się Ludovic Obraniak, który zanotował 19 celnych dośrodkowań.

Czym jest Castrol EDGE Index

Castrol EDGE Index miał swoją premierę podczas UEFA Euro 2008™ i od razu stał się popularny wśród kibiców i dziennikarzy. Narzędzie analizuje występy piłkarzy w każdym meczu turnieju, biorąc pod uwagę każde zagranie, strzał czy obronę. Przy tworzeniu Indexu, podobnie jak przy tworzeniu swoich produktów, Castrol wykorzystał eksperckie podejście i najnowsze technologie.

Jak to działa? System analizuje każde zagranie wszystkich zawodników występujących na boiskach Polski i Ukrainy. Postawa piłkarzy jest oceniana pod kątem tego, jak bardzo przyczyniła się do rezultatu osiągniętego przez drużynę. Na tej podstawie każdy zawodnik otrzymuje ocenę w skali od 1 do 10. Najnowsze informacje są dostępne na stronie www.uefa.com/castroledge

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy