Wiadomości branżowe

Bieg Olimpijski Warszawa-Londyn dla każdego

Bieg Olimpijski Warszawa-Londyn dla każdego
Rozpędzamy Polską Reprezentację Olimpijską do Londynu - pod takim hasłem podczas 13. Pikniku Olimpijskiego, największej imprezy sportowo-rekreacyjnej w Warszawie - odbędzie się finał biegu Warszawa-Londyn, który Polski Komitet

Rozpędzamy Polską Reprezentację Olimpijską do Londynu – pod takim hasłem podczas 13. Pikniku Olimpijskiego, największej imprezy sportowo-rekreacyjnej w Warszawie – odbędzie się finał biegu Warszawa-Londyn, który Polski Komitet Olimpijski organizuje we współpracy z firmą SAMSUNG oraz Fitness Klubem NEW GYM. W tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym w Warszawie dniach 21-26 maja wezmą udział polscy sportowcy i olimpijczycy, którzy w Londynie będą walczyć o medale. Wydarzenie poprowadzi lekkoatleta Paweł Januszewski – mistrz Europy z Budapesztu (1998), olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000).

Warszawę i Londyn – miasto gospodarza Igrzysk XXX Olimpiady – dzieli 1640 km. Ta odległość zainspirowała Polski Komitet Olimpijski, firmę Samsung i Fitness Klub New Gym do zorganizowania Biegu Olimpijskiego na bieżniach. Wydarzenie, które ma pomóc „rozpędzić” Polską Reprezentację Olimpijską do Londynu, i w którym udział wziąć może każdy, rozpocznie się już w poniedziałek 21 maja w Fitness Klubie NEW GYM.

Pierwsza część Biegu – od poniedziałku do piątku (21-25 maja) – odbywać się będzie w godzinach otwarcia Fitness Klubu NEW GYM i zostanie poprzedzona spotkaniem z mediami. Uczestnicy będą pokonywać dystans dzielący Warszawę i Londyn (1640km) na dziesięciu bieżniach mechanicznych, a każdy metr pokonany przez sportowców i wszystkich chętnych będzie sumowany i zliczany przez specjalny system.  Dodatkowo, by poczuć iście olimpijskie emocje każdy uczestnik otrzyma koszulkę biegową i numer startowy, którą specjalnie na tę okazję przygotowała firma SAMSUNG – oficjalny partner biegu z ogniem olimpijskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Swój udział potwierdzili już medaliści olimpijscy m.in. Luiza Złotkowska, Paweł Nastula, Robert Sycz i Marian Sypniewski. Wszystkich chętnych, którzy chcą im pomóc, zapraszamy 21 maja o godzinie 10:00 do klubu New Gym  przy ul. Puławskiej 427. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie kwestionariusza zgłoszeniowego w recepcji Klubu. Osoby, które nie są członkami NEW GYM, będą mogły uczestniczyć w biegu w dniach 21-25 maja, po wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej.

A to już wiesz?  Adam dwukrotnie na podium

Wielki Finał Biegu Olimpijskiego Warszawa-Londyn odbędzie się podczas 13. Pikniku Olimpijskiego w żoliborskim Parku Kępa Potocka. Ostatnie kilometry zostaną pokonane w specjalnej, krytej hali o powierzchni 100 m2, ustawionej w centralnej części Pikniku w strefie Londyn 2012. Dystans i wizualizacja trasy wyświetlana będzie na 5-metrowym telebimie. Na sam koniec, do „londyńskich drzwi” zapukają nasi olimpijczycy, którzy walczyć tam będą o medale.

Pomóż Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej dobiec do Londynu i miej swój udział w sukcesie biało-czerwonych na olimpijskich arenach!

Szczegółowe informacje na temat zapisów do Biegu Olimpijskiego w klubie NEW GYM dostępne będą u Krzysztofa Stachurskiego pod numerem telefonu +48 505 302 314.

Na stronach www.olimpijski.pl oraz www.newgym.pl dostępny jest szczegółowy regulamin Biegu.

Plan imprezy: – 21 maja, godz. 10:00 – spotkanie prasowe rozpoczynające Bieg. Zaproszeni goście: sportowcy, artyści, politycy. Miejsce: Fitness Klub NEW GYM, ul. Puławska 427, CH URSYNÓW nad sklepem GO-SPORT;

– 21-25 maja Bieg Olimpijski w Klubie – wstęp wolny po wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej;

– 26 maja, godz. 12:00 – rozpoczęcie Finału Biegu Olimpijskiego na Kępie Potockiej podczas 13. Pikniku Olimpijskiego;

– 26 maja, godz. 16:00-17:00 – Wielki Finał Biegu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy