Andrzej Gołota pokonał Kevina McBride’a i został mistrzem Ameryki Północnej

Andrzej Gołota pokonał Kevina McBride’a i został mistrzem Ameryki Północnej
Andrzej Gołota pokonał w szĂłstej rundzie Irlandczyka Kevina McBride’a przez nokaut techniczny i został mistrzem Ameryki Północnej federacji IBF w wadze ciężkiej. Zwycięstwo otworzy Polakowi

Andrzej Gołota pokonał w szĂłstej rundzie Irlandczyka Kevina McBride’a przez nokaut techniczny i został mistrzem Ameryki Północnej federacji IBF w wadze ciężkiej. Zwycięstwo otworzy Polakowi najprawdopodobniej moĹźliwość walki o tytuł mistrza świata.

Początek walki bynajmniej nie zwiastował takiego obrotu sprawy, bo juĹź w pierwszej rundzie Polak był w ogromnych tarapatach. Gołota, pamiętając o walkach Lennoksem Lewisem i Lamonem Brewsterem starał się rozpocząć rozluĹşniony. Kilka sierpowych McBride’a mocno zachwiały Gołotą i był wyraĹşnie zamroczony. Przetrzymał jednak pierwsze starcie, zyskując kilka sekund przez wyplucie ochraniacza szczęki i klinczując.

Przerwa po pierwszej odsłonie wystarczyła Gołocie, by dojść do siebie. OdwaĹźnie ruszył do ataku, punktując o wiele tęższego przeciwnika swoim “firmowym zagraniem” – lewym prostym. W kolejnych rundach Polak osiągał zdecydowaną przewagę. Wciąż jednak musiał uwaĹźać na Irlandczyka, ktĂłry szykował się do kończącego, sierpowego, uderzenia.

Decydująca dla całej walki okazała się szósta runda. McBride zaatakował, lecz to ciosy Gołoty z odwrotnej pozycji sprawiły, że przeciwnik słaniał się na nogach. 18 sekund przed gongiem sędzia przerwał walkę ogłaszając zwycięstwo Polaka przez techniczny nokaut.

Dla Gołoty było to 40. zwycięstwo w karierze, 33. odniesione przed czasem. Ponadto 39-letni Gołota zanotował cztery porażki i jeden remis. McBride legitymuje się rekordem 34 wygranych w tym 29 przez nokaut, 6 przegranych, 1 remis.

Wszystko wskazuje na to, że zwycięstwo otworzy Polakowi kolejną, już piątą, możliwość walki o tytuł mistrza świata. Cztery dotychczasowe próby sięgnięcia po mistrzowski pas zakończyły się niepowodzeniem dla Gołoty.
Źródła

* Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Gołota nokautuje pogromcę Tysona! opublikowanego pierwotnie w serwisie s24.pl

http://pl.wikinews.org/wiki/Andrzej_Go%C5%82ota_pokona%C5%82_Kevina_McBride%27a_i_zosta%C5%82_mistrzem_Ameryki_P%C3%B3%C5%82nocnej

A to już wiesz?  Doczepiany rowerek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy